Slnko svieti aj počas zamračeného dňa

Písmo: A- | A+

Možno je to práve Slnko, čo roztopí všetky ľady. Zaženie mrákoty a ukáže svoju pravú tvár. Ale v čom sa odlišuje Slnko od energie v nás a v našom okolí?

Som zvyknutý merať úroveň mojej nálady na základe vonkajších vnemov zabúdajúc na pravú podstatu bytia.

Ale kto povedal, že Slnko nesvieti počas zamračeného dňa? Svieti! Tou istou intenzitou, len svojimi lúčmi hladí iné osoby, ktoré sú na to momentálne odkázané. Kde je kreativita, ktorou sme ako deti žili? Keď sme aj v obyčajnom kameni videli diamant? Je naozaj až také náročné upraviť realitu vlastným myslením?

Možno by bolo vhodné povedať, že existuje oveľa viac Slniečok. V mojom živote som obklopený mnohými usmiatymi Slniečkami. A veruže majú niečo spoločné s tým nebíčkovským. Môže to byť obetavosť a láska im vlastná, ktorou zohrievajú všetkých naokolo. Prebúdzajú zamrznuté srdcia, ktoré už zabudli milovať bezhranične. A naopak ani zďaleka nezabudli zabúdať na letné búrky v ich životoch.

Ako veľmi sa to týka aj mňa? Dokážem zabudnúť na nezabudnuteľné, bolestivé? A naopak dokážem nezabúdať na to tak často zabúdané?

V každom z nás je odtlačok Slnka, ktoré žiari a nabíja energiou. Závisí však len od nás koľko oblačnosti nám bude prekrývať inak jasnú oblohu. Stačí tak málo a zmení sa veľmi veľa. Stačí len hľadať a bezhranične veriť.

Skryť Zatvoriť reklamu