Na Hrebienku vyrástlo ľadové kráľovstvo

Písmo: A- | A+

Po dvoch týždňoch čakania na ďalšiu akciu v rámci výhry  Miliónový  Dream  Job  sa vám opäť hlásim. Veľmi  rada sa s vami podelím  o ďalšie postrehy a zážitky.  Tentoraz z ľadovej šou Tatry Ice Master na Hrebienku.

Mením Nitru za Tatry. Po krste lanovky Lúčky v Jasnej a otváraní Rotundy na Chopku prichádza  niečo celkom iné - Medzinárodné  majstrovstvá  v stavaní ľadových sôch na Hrebienku  „Tatry Ice Master“.

 

 

Svoje ľadové umenie predviedli súťažiaci z desiatich krajín sveta. Medzi účastníkmi z Veľkej Británie, Bulharska, Maďarska, Česka a Japonska  samozrejme nechýbali ani „naši“.  Úlohou každého zo súťažiacich bolo za deväť hodín zmeniť masu ľadu na ľadovú sochu. Každý deň iný motív, každý deň nové  súťažné šialenstvo o tri hlavné ceny udeľované odbornou porotou.

Ľadové kráľovstvo prilákalo na Hrebienok veľké množstvo ľudí. Okrem pastvy pre oči ponúklo každému z nich dokonca aj možnosť stať sa porotcom a oceniť najkrajšiu sochu. Naozaj sa nedalo odolať!

Mackovia, hrajúci sa na zlomenom kmeni stromu s Kriváňom a Plesnivcom v pozadí, boli okúzľujúci. Zhotovitelia tohto diela, českí sochári, podľa mňa splnili zadanie najlepšie.

Každým vyplneným hlasovacím lístkom o „divácku sochu dňa“ si návštevníci zvyšovali možnosť vyhrať zaujímavé ceny  vo večernej tombole. Denný program bol naozaj bohatý a každý, od detí až po tých skôr narodených, si mohol nájsť niečo pre seba.

Počas večerného programu potešila svojich fanúšikov speváčka Katka Knechtová, ktorá svojimi pesničkami spríjemnila mrazivý, no skvelý deň. Nezameniteľná atmosféra, spojenie ľadu a farebných svetiel ešte umocnilo toto nádherné divadlo pod štítmi Tatier a svojim spôsobom  ho spravili až nádherne mystickým... Okrem  niekoľkých desiatok ľadových sôch, ktoré si bolo možné obzrieť a odfotiť aj z vtáčej perspektívy z „čínskeho múru“ bol absolútne  neprehliadnuteľný a rozhodne najväčší Tatranský Dóm s oltárom, vytesaný z 28 ton ľadu. Túto nádheru vytvorilo 12 sochárov a jeho autor, plzenský umelec František Bálek, v ňom mal dokonca sobáš. Keďže je od decembra minulého roka dominantou Tatier až kým ho slnko neroztopí, je prístupný denne a ešte k tomu bezplatne. Tak šup, šup na Hrebienok a vychutnajte si tú krásu. Určite neobanujete!

Po umeleckom zážitku by bolo vhodné absolvovať niečo adrenalínové. Konečne vynikajúca príležitosť vychutnať si čaro nočnej sánkovačky z Hrebienka.  Je to veľmi jednoduché – vybrala som si dopravný prostriedok (v ponuke sú športové alebo klasické sane a tiež aj novinka zvaná snowbike), pripravila a pripevnila Gopro kameru a poď ho dolu po najdlhšej slovenskej, 2,8 km dlhej dráhe plnej zákrut a mostíkov. Vrelo odporúčam vyskúšať všetky „dopravné prostriedky“. Tento zážitok by si nemali odpustiť hlavne ľudia, ktorí majú odoperovaný strach a z adrenalínu sa im netočí hlava ... a pozor na priekopy!!!

Toto bol zatiaľ emotívne najzaujímavejší víkend strávený vďaka výhre Milionový Dream Job!

Z nezabudnuteľnej sánkovačky na Hrebienku som si chcela okrem zážitku odniesť aj nejaký darček a tak som navštívila predajňu Tatry Motion. Neodolala  som športovým módnym kúskom s logom Vysoké Tatry, Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica. Niektoré som si len vyskúšala a samozrejme malý darček som si aj kúpila.  Tu by som využila možnosť a oslovila majiteľov  Gopassov - používajte ich pri nákupoch a nezabúdajte na to, že podľa ceny nákupu zbierate body, ktoré môžete využiť vo forme zliav v reštauráciách, pri hotelových službách, na zjazdovkách, v ski baroch, či pri kúpe Ski pasov.

Počas celého  víkendu som bola ubytovaná Grandhoteli Praha v Tatranskej Lomnici, ktorý patrí do siete hotelov TMR. Izby a apartmány vás privítajú ovocnou misou, welcome drinkom, prípadne inou pozornosťou hotela, ušitou zákazníkovi na mieru. Súčasťou hotela je reštaurácia s medzinárodnou kuchyňou v duchu hesla “Tatry na dlani a ich jedinečná chuť na tanieri“, kde vás tím vedený medzinárodne oceneným šéfkuchárom  bude „rozmaznávať“ rôznymi špecialitami.  Hotel ponúka aj wellness, masáže (s účinkami ihličnanov, kvetov, byliniek a medu), saunu (fínska vonkajšia, vnútorná - bio, infra a parná) a nepochybne nádherný výhľad na naše veľhory.

Mám za sebou ďalší krásny víkend s množstvom nezabudnuteľných zážitkov. Zdá sa, že náročnosť, ale aj zážitkovosť akcií graduje, takže sa teším na ďalšie, ešte krajšie a akčnejšie, ktoré ma čakajú. Samozrejme,  o nič neprídete, podelím sa o ne v pokračovaní môjho blogu. A verte, naozaj sa je na čo tešiť.

Skryť Zatvoriť reklamu