Liek na obezitu neexistuje

Písmo: A- | A+

Neexistuje Neexistuje liek, ktorý schudne za Vás.  Venujem sa liečbe obezity niekoľko desiatok rokov a môžem zodpovedne vyhlásiť, že zázračné lieky na liečbu obezity  existujú len v rôznych reklamách, časopisoch či tele-zázrakoch.

Preto by som ich ani liekmi nenazýval. Áno, máme tabletky, ktoré sú súčasťou liečby obezity. SÚČASŤOU KOMPLEXNEJ LIEČBY ! Liečby, ktorú riadi lekár. Uvedomme si, že OBEZITA JE CHOROBA, ktorá sa dá liečiť. Jedná sa o lieky viazané na lekársky predpis, takže ich názov ani reklamu na nich nemôžete nájsť v časopisoch ani televízii. Sú však len doplnkom v liečbe.

Obrázok blogu

V prvom rade musí pacient chcieť schudnúť. Následne by sa mal obrátiť na lekára, ktorý sa zaoberá liečbou obezity. Ten ho vyšetrí a vie mu naordinovať liečbu. Vyberie pre neho vhodný liek, ako doplnok komplexnej liečby a správne indikovaný liek mu vie pomôcť schudnúť. Nie urobiť to namiesto neho. Uvediem príklad. Aj diabetik, ktorý nebude dodržiavať diétu, chodiť pravidelne na kontroly sa nebude mať dobre, samotný liek ho nezachráni. Je taktiež len súčasťou komplexnej liečby. Na rozdiel od diabetika si obézny pacient musí liečbu v plnej výške hradiť z vlastného vrecka. O dôvod viac poradiť sa s lekárom, nie vyhodiť peniaze za niečo čo mi poradil kamarát alebo som to videl v reklame. Blíži sa Veľká Noc a preto by sme sa mali postaviť na váhu preventívne ešte skôr, než sa nám po sviatkoch zježia vlasy z čísla, ktoré sa na váhe objaví.

Naozaj NEEXISTUJE LIEK KTORÝ SCHUDNE ZA VÁS! Lekár vám vie naordinovať liečbu, ktorej súčasťou môže ale aj nemusí byť tabletka. Nikdy však v liečbe nebude chýbať správna strava, pohybová aktivita a psychológ. Psychologická intervencia je takmer nenahraditeľnou SÚČASŤOU KOMPLEXNEJ LIEČBY a je oveľa dôležitejšia aj účinnejšia než ktorákoľvek tabletka. 

S pozdravom

MUDr. Majerčák Ivan,
I. Interná klinika LF a UNLP Trieda SNP 1, Košice

tel.: +421 55 640 kl.: 3150, 3862
Ambulancia : Mudroňova 29, Košice
kardiológia, obezitológia, vnútorné lekárstvo
tel.:+421 55 7293934
fax.:+421 55 7293933
mobil.: + 421 905 615 901
mail.: majercak@medicalgroup.sk
www.medicalgroup.sk

Skryť Zatvoriť reklamu