Drogy,sex a Rockandroll

Toto heslo bolo mimoriadne rozšírené a obľúbené medzi mladými v 20. storočí. Celé sa to začalo tak nevinne...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

 Deti kvetov,ako si Hipies hovorili,začali prejavovať svoj odpor voči vojnám a násiliu.Žili pohodovo a užívali si život.K spôsobom užívania si života patrilo aj fajčenie marišky, po ktorom bol život krajší.Ani sex pre nich nebol tabu.

 No heslo drogy,sex a Rockandroll začalo v plnej miere platiť v 80. rokoch.Rockandroll a neskôr rock vládli svetu.Drogovať sa stalo módou a na čierny trh sa dostávali čoraz tvrdšie drogy.Veľa mladych ľudí zahodilo svoj život za pár hodín pocitu šťastia,slobody neohrozenosti.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Ani speváci a herci,ktorý boli pre väčšinu teenegerov idolmi,im nedávali práve najväčší príklad.

 Vezmime si napríklad rockovú kapelu Guns and Roses,drogovími škandálmi preslávenú.Na koncertoch,kde sa vo veľkom rozbíjala aparatúra a gitary bolo jasne vidieť,myslenie koľkých mladých ľudí kapela ovplivňuje.Ale až na hotelových izbách sa prejavili hlavne tvrdé drogy.Oslava trvala až do rána a počas nej kapela rozmlátila všetok nábytok na izbách.Neraz musela zasahovať hotelová ochranka.A ráno sa fanúšikovia o všetkom dozvedeli z bulváru, ktorý samozrejme niektoré situácie nafúkol.

 A to je len jeden z mnohých príkladov.

Skryť Vypnúť reklamu

 Tak prečo po nich ľudia tak často siahajú?

 Niektorí sa snažianapodobniť svoje idoly.Iní sa chcú odlišovať od ostatných.Ďalší sa chcú len zabaviť. A potom sú tu ľudia,ktorý nevidia inú cestu,chcú újsť z reality.Každý má iný dôvod,ktorý však nikdy nebude stačiť ako vysvetlenie na otázku:Prečo si drogami zničili život?

 Aj dnes toto heslo platí,len v trochu pozmenenej podobe.Drogy,sex a alkohol.

 Dnes už narkomanom netreba kvalitné hoci drahé drogy.Vedia si urobiť aj vlastné z toho čo nájdu doma. A to má ešte horšie následky.

 Ničia si život.My to vieme a možno to vedia aj oni, ak sú triezvy alebo práve nemajú v krvi drogy.Je len na nich či s tým niečo urobia.Ak sa rozhodnú liečiť,my im s tým radi pomôžeme.Ale len ťažko ich možeme do ničoho nútiť.

Veronika Medveďová

Veronika Medveďová

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Tvorivá,kreatívna.... taká akurát.Žije vo výchdoslovenskom meste Krompachy v minulosti známom jediným závodom na Slovensku na spracovanie medi-Kovohuty Krompachy Zoznam autorových rubrík:  Piesne?SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu