Na poslednú chvíľu do plaviek: vyskúšajte tieto tipy!

Chcete schudnúť do plaviek, leto už je tu za pár týždňov a vy máte pocit, že to tento rok nestihnete?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Neprepadajte panike a hlavne nedržte hladovku. Mám pre vás štyri tipy, vďaka ktorým sa vám ešte nejaké to kilo podarí zhodiť.


Odľahčite svojmu jedálničku


Aby ste sa zbavili posledných nechcených kíl, obmedzte sacharidy v strave. Nahraďte ich tukmi a prijímajte dostatočné množstvom bielkovín.

Strava postavená na tukoch s obmedzením sacharidov je obľúbená medzi priaznivcami fitness, ale nielen medzi nimi. Tento typ stravovania sľubuje zúženie v obvode pása a zároveň minimálnu stratu svalovej hmoty. Pri snahe schudnúť je obmedzenie sacharidov a navýšenie tukov pre mnoho ľudí jednoduchšia cesta ako v prípade obmedzovania tukov.  Je možné sa stravovať aj nízkotukovo, potom je ale základom tejto stravy veľké množstvo zeleniny a minimum živočíšnych produktov. Ako zdroj bielkovín sa využívajú orechy, semienka, strukoviny alebo napríklad tempeh.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


ilustračný obrázok
ilustračný obrázok (zdroj: picturama.com)

Dajte telu nový impulz


Na zrýchlenie metabolizmu pomáhajú správne nastavený jedálniček a pravidelný pohyb. Ak chcete chudnutie urýchliť, jedno bez druhého sa nezaobíde. Robte akýkoľvek druh pohybu, ktorý vás baví, ale pokiaľ chcete rýchlo a efektívne spáliť tuk, zaraďte intervalové a kruhové tréningy.
Pri intervalovom tréningu telo spáli až o 60 percent viac tuku ako pri klasickom cvičení. Intervalový tréning nakopáva metabolizmus.
Ideálne je, pokiaľ skombinujete intervalový tréning s klasickým posilňovaním.  A aby ste sa zbavili tuku efektívne, zaraďte aj klasický aeróbny tréning nižšej intenzity – svižné prechádzky, nordic walking, jogging alebo jazdu na bicykli.

SkryťVypnúť reklamu


ilustračný obrázok
ilustračný obrázok (zdroj: picturama.com)

Zabudnite na víkendové hrešenie


Cez týždeň dodržiavate stravu na sto percent, pravidelne športujete, ale akonáhle príde víkend, dôjde vám motivácia a začnete hrešiť?  Skúste to teraz pár týždňov do leta vydržať.

Čas od času si telo zaslúži odmenu napríklad vo forme kvalitnej vysokopercentnej čokolády.  Vlastne vďaka tomu môžete metabolizmus ešte viac naštartovať, ale nesmiete tomu dať pravidelnosť a predovšetkým musíte dbať na správnu mieru, čo býva pre mnohých kameň úrazu.
Ale ak to myslíte s chudnutím naozaj vážne, pripravte si k filmovej sobote na stôl jednohubky vo forme čerstvej zeleniny alebo inú diétnu dobrotu.

SkryťVypnúť reklamu


ilustračný obrázok
ilustračný obrázok (zdroj: picturama.com)

Stavte na prístroje, ktoré vám pomôžu s redukciou tuku


Posledným, ale v mnohých prípadoch veľmi účinným riešením pri redukcii tuku sú rôzne prístroje alebo zákroky.  Najúčinnejšie riešenie predstavujú rôzne druhy liposukcií. V súčasnosti existujú vedľa seba tri typy liposukcií – konvenčné, ultrazvukové a vibračné, pričom výber typu liposukcie ovplyvňuje okrem iného vek a hmotnosť.


Čo sa týka účinnosti, tak je pravda, že efekt je prakticky ihneď viditeľný, ale zároveň je potrebné zdôrazniť, že liposukcia v skutočnosti neslúži na chudnutie.  Liposukcia slúži na tvarovanie postavy.
Pokiaľ sa vám nechce podstupovať pred letom žiadny invazívny zákrok, potom môžete absolvovať aspoň lymfatickú masáž. Masáž rozprúdi lymfu, vďaka čomu sa zlepší vstrebávanie tekutín a odvod škodlivín.  Začnú sa rýchlejšie rozkladať tuky a okrem toho pôsobí lymfatická masáž pozitívne aj na celulitídu.

Michael Achberger

Michael Achberger

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  441
  •  | 
  • Páči sa:  298x

Som profesionálny osobný tréner. Celý svoj život som sa venoval fitnessu a riešil som všetky otázky ohľadom stravy, cvičenia, motivácie. Mojimi rukami prešlo mnoho spokojných klientov, kedže moja práca ma veľmi baví a neustále sa chcem zlepšovať. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu