Nemôžeš kráčať s davom len preto, že dav kráča tiež

Ľudia sú si vo veľa veciach podobní. Nie sú, však rovnakí. Vyzeráme a správame sa odlišne. Alebo je to predsa inak?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Je v poriadku ak vo svojom živote máš osobu, na ktorú sa chceš podobať. Môže to byť niekto z rodiny, kamarátov alebo úplne cudzí človek, ku ktorému vzhliadaš. Odkopíruješ jeho/jej vlastnosti, správanie či výzor. No potom už nezostane nič z tvojho pôvodného ja.

Týmto obdobím som si prešla aj ja. Doteraz, keď listujem stránky časopisov či pozerám televíziu sa pristihnem pri tom, ako mi moja myseľ hovorí, kiežby si mala také vlasy ako ona, alebo prečo ona má takú krásnu tvár a mňa trápi každá vyrážka? Môžem sa pokúsiť to zlepšiť, ale nikdy nebudem vyzerať ako niekto iný. Je to o tom, že ak dokážeš presvedčiť samého seba o tom, že takto si so sebou spokojný/á a cítiš sa vo svojej koži dobre, tak sa nemáš za čo hanbiť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Keďže som žena, nakupovanie a móda by mala byť mojou vášňou. No moja radosť z nových letných šiat, trička či nohavíc opadne vtedy, keď uvidím rovnaký kúsok oblečenia na niekom inom. Cítim sa hlúpo a nesebaisto, myslím iba na to, že tomu človeku to pristane oveľa viac ako mne. Prečo mám tento pocit? Tá druhá osoba to nosí s hrdosťou a netrápi ju, že niekto iný má oblečené to isté ako ona. Prečo by som sa mala cítiť zle? Z každej z nás predsa vyžaruje niečo úplne iné. Preto si nerob starosti a nerieš to, čo ti hovorí spoločnosť. Dôležité je, ako vnímaš svoju osobu ty.

Niekedy mávam dni, kedy si poviem, že už stačilo. Chcem skončiť s pretvárkou a snažením sa zapadnúť do akejsi tabuľkovej skupiny. Chcem všetkým ukázať, že som a môžem byť viac mnou. Ale nedá sa to hneď.

SkryťVypnúť reklamu
bud sám sebou
bud sám sebou 

Tvojou motiváciou nesmú byť ostatní. Nemôžeš kráčať s davom len preto, že dav kráča tiež. Na každého proste raz príde! Nie každý sa dostane do svojej vysnívanej stanice tak rýchlo... Mne to trvá doteraz, neustále pracujem na dosiahnutí nirvány. Snažím sa byť v pohode a kráčať ďalej vždy, keď cítim, že prišiel ten správny čas. Nie sú to preteky.

Viem, že to znie ako klišé, byť iným a pritom sa cítiť v

 pohode. Ale ak chceš byť originálny, tak nakoniec aj tak musíš odkopírovať niekoho iného. No ak si na tej druhej strane a zvládaš kráčať sám a nie so stovkami ďalšími, tak ti musím pogratulovať. Kiežby bolo viac takých, ako si ty. Ľudí, ktorí robia rozhodnutia a nemajú strach, čo si o tom pomyslia iní.

SkryťVypnúť reklamu

Okolie, ale aj najbližší ľudia budú stále riešiť tvoj život, správanie, výzor, štýl obliekania, vzťahy s kamarátmi či to, kedy si už konečne nájdeš priateľa/priateľku. Nie je to však o nich, ale o tebe. Ak vieš na všetky tieto položky odpovedať a nebojíš sa, ako bude reagovať osoba na druhej strane, tak si stal víťazom, ktorý sa nestratí aj keď preruší reťaz a vydá sa inou cestou. 

Michaela Kováčová

Michaela Kováčová

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vždy sa naplno pohružím do toho, čo práve robím . Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu