V každom môžeme zanechať kúsok z nás

Každému z nás občas padne vhod, keď ho niekto pochváli, zaujíma sa o to, čo celý deň robí alebo sú to potom slová, ktoré nám vyčaria úsmev. Telefonáty, smsky, odkazy na chladničke, ale aj osobné rozhovory sú skúškou pre človeka.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Starí rodičia mi často vraveli, že k ľudom musím byť trpezlivá, láskavá a dobroprajná. Vraj ak budem mať stále na mysli tieto tri veci, tak získam kľúč ku svojmu úspechu a spokojnosti. Často som sa snažila prijať a skĺbiť všetky rady nielen od rodičov, kamarátov aj cudzích ľudí z okolia, ale nikdy sa mi to nedarilo. Nebolo to tým, žeby som sa nesnažila alebo bola zlým človekom.

Keď som hovorila doma či kamarátkam o nejakom probléme, narazila som na fakt, že každý si myslí úplne niečo iné a ich riešenie bolo odlišné od toho môjho. Niekedy som sa dokonca na nich nahnevala, keď mi nepovedali, to čo som chcela počuť. Bola som totiž presvedčená, že tá moja verzia a riešenie sú najlepšie. Nie som však jediná, ktorá túži počuť radšej milosrdnú lož namiesto tej bolestivej, no vykúpenia hodnej pravdy.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Už niekoľko krát nastala situácia, že zrazu cudzí človek, ktorého poznáte ani nie sotva desať minút, vám hovorí o svojom živote, ktorý nie je ukážkový ako z Hollywoodu. Pozorne ho sledujete a počúvate a zisťujete, že mu neviete pomôcť, to však nevadí. Vaším poslaním nie je mu obrátiť život naruby, ale naučiť sa a získať nové poznatky, ktoré z neho vyžarujú. Každý človek má v sebe plno pozitívnych i negatívnych nábojov. Záleží iba na nás, ktoré si so sebou zoberieme, zžijeme sa s nimi a vyskladáme si z nich skladačku svojho života.

Mladí a starí
Mladí a starí 

Hovorí sa, že starí ľudia sú tými najlepšími vzormi skúseností, ktoré získavali po celý život. Aj keď nesúhlasíme so všetkými ich názormi, ceníme si to, čím v živote prešli a hľadáme niečo čo by sme si z nich odniesli. Neznamená to však, že mladí a iní vekovo radení ľudia nemajú dostatok obohacujúcich zážitkov a poznatkov.

SkryťVypnúť reklamu

Pred nedávnom som opäť narazila na človeka, ktorý mi zase raz ukázal, čo všetko by som sa mala od neho ešte učiť. Zanechal vo mne prenikavý, nezabudnuteľný, láskavý cit, ktorý mnou rezonuje doteraz. Stačilo iba pár viet, aby ma ohromil svojou pokornosťou, úprimnosťou a nápomocnosťou.

Niekedy dávno som vravela, že chcem byť ako moja mama alebo sestra, no zistila som, že z každého človeka, ktorého stretnem vo svojom živote si môžem zobrať to, čím dosiahnem ten neopísateľný pocit nirvány. Vraj, každý, kto príde do nášho života, hoci len malú chvíľu a potom zase odíde, tam mal byť, mali sme sa od neho niečo naučiť, mal nám ukázať nový smer či zmysel v živote.

SkryťVypnúť reklamu

Takže, ak beriete náhodné stretnutie s okoloidúcim na ulici za samozrejmosť, možno práve on/ona alebo naopak vy máte zanechať kúsok zo seba v danej osobe, a to v akejkoľvek podobe, ktorú si zvolíte. Je to iba na vás, stačí viac pozorovať a načúvať okoliu.

Michaela Kováčová

Michaela Kováčová

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vždy sa naplno pohružím do toho, čo práve robím . Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu