A nech zostane takou čarovnou ako je...

Písmo: A- | A+

Život je zrýchlený, plný stresu, depresií a frustrácie. Viem o tom svoje ja a viete o tom svoje aj vy. Sťažujeme sa na štát, na iné štáty a krajiny. Na zdravotníctvo, na školstvo, na peniaze. Na všetko. Už nám nič nie je dobré.

Sú však ľudia, ktorých sa to netýka. Ľudia, ktorí si vytvorili vlastný svet na základe iného poznania. 
A to poznanie je v sile niečoho vyššieho. Niečoho tak vyššieho, že my obyčajní smrteľníci nedokážeme prijať, že tá sila možno aj naozaj existuje. Veď nie sme blázni. Či? 
 

Očarila ma dáma, ktorá si umeleckým menom hovorí Janka Avelange. 
Poviete si - veštica alebo bosorka. Klasika. Nič zaujímavé. 
No táto dáma je úplne iná, než všetky tie ostatné ,,bosorky". 
Pri pohľade na ňu ma napadlo jediné slovo - čarovná.
Obliekanie, vystupovanie, vyjadrovanie a životný štýl - to všetko ju robí tak výnimočne čarovnou. 
V dnešnej dobe, keď už sme všetci negatívne naladení a našim koníčkom sa stalo osočovanie a urážanie... sa aj napriek tomu nájdu tak čarovné bytosti ako je Janka Avelange. 
Táto moderná bosorka je neskutočne charizmatická a zaujímavá osobnosť, ktorá má na konte niekoľko projektov. 
Nie priatelia - nie je to ,,len" o kartách a veštbách. 
Organizuje kurzy, semináre, je moderátorkou, redaktorkou, venuje sa Feng shui, má svoju poradňu, za sebou aj projekt vlastnej dámskej konfekcie a množstvo iných projektov, ktoré áno - boli úspešné, či sa vám to páči alebo nie. 
Ďalší projekt, ktorý by som najviac vyzdvihla je : Burza zberateľov a starožitností a talentovaných umelcov ručných prác vo Zvolene. 
Zakladateľom tohoto projektu bol jej otec a ona pokračuje v jeho odkaze. 
Je krásne, že ešte dnes niečo také existuje a ešte krajšie je, že sú ľudia, ktorí to organizujú alebo ľudia, čo tieto burzy navštevujú zo záujmu. 
Fandím každému umelcovi - remeselníkovi. Každému, koho nepohltil tento svet. 
Je smutné, že sa vytráca krása ručných výrobkov. Že jarmoky na 70% pohltili čínske stánky ( - to neurážam ) - ale píšem, že dnes ak máte záujem o ručne vyrobenú varešku alebo uháčkovanú čiapku musíte veľmi dobre otvoriť oči, aby ste takýto ručný výrobok aj našli. 
Podporujem a fandím každému, kto si v sebe zachová tradíciu a šíri odkaz ďalej. 
Nech projekt burza zberateľov a starožitností a talentovaných umelcov ručných prác je z roka na rok viac navštevovanejší a nech si navždy zachová odkaz tradície. Aby aj deti našich detí raz poznali význam slova - remeslo. 

Skryť Zatvoriť reklamu