reklama

Praha: Retro múzeum - niekedy IN, dnes už RETRO

V minulosti ich ľudia využívali denne, dnes sa na nich chodíme pozerať do múzea.

Praha: Retro múzeum - niekedy IN, dnes už RETRO
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Praha je bezpochyby jedným z najkrajších miest na svete. Karlov most, Prašná Brána, Katedrála sv. Víta... historické skvosty, ktoré lákajú návštevníkov z najrôznejších kútov Zeme.

Pri prechádzke Prahou sme však "naďabili" aj na iný skvost - na múzeum. Ale nie hocijaké.

Retro múzeum sa nachádza na Námestí Republiky na najvyššom poschodí Obchodného domu Kotva. Vystavené exponáty vo vás vyvolajú nostalgiu. Spomeniete si na dobu, kedy boli napríklad fén, mixér, práčka skutočne kvalitnými výrobkami, ktoré vydržali aj 20-30 rokov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Do Retro múzea sme prišli tri generácie a návšteva bola pre každú z nich iná. Pre tú najstaršiu (74 r.) boli vystavené exponáty v minulosti úzko späté s dennodenným životom a s nadšením hovorila: toto a toto sme používali na to a na to. Stredná generácia (35 r.) mnohé exponáty nevidela prvýkrát, no o mnohých z nich iba čítala či videla ich v TV. A tá najmladšia generácia (10 r.) nerozumela takmer ničomu, všetko bolo pre ňu už naozaj RETRO. A pri vysvetľovaní, že ako daná vec (častokrát) komplikovane funguje nechápavo pozerala.

Veronika Michalčíková

Veronika Michalčíková

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  91x

Srdcom Slovenka - rada spoznávam krásne miesta našej nádhernej krajiny (ale i sveta). Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

73 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu