Vianočné trhy v Krakove

V centre historického mesta začali tradičné vianočné trhy. Potrvajú do 1. januára.

Vianočné trhy v Krakove
(Zdroj: Veronika )
Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Na krakovských vianočných trhoch na Hlavnom námestí nájdete stánky nielen s vianočnými a inými výrobkami, ale aj stánky s občerstvením.

Predajcovia vám ponúknu drevené betlehemy, vianočné ozdoby či hračky, tradičné poľské krovky, medovníky, čokoládové produkty, sklenené vianočné gule či svietniky, vianočné látkové obrusy, keramické výrobky či pochutiny z medu a iné.

Milovníci mäsa si môžu vybrať z rôznych druhov pečeného či grilovaného mäsa, nechýbajú ani klobásy. V stánkoch nájdete aj pre Poliakov typické plnené pirohy s mäsom, kapustou, hubami ale aj lekvárom. Odporúčam ochutnať aj veľký krajec chleba natretý "šmalcom" (masťou), na ktorý vám naložia podľa vášho výberu buď zmes s mletým mäsom, slaninou alebo pečenou cibuľkou. Nájdete tu aj stánky s polievkami ako je guláš, boršč, paradajková polievka či tradičnú poľskú polievku žurek.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Milovníci sladkých dobrôt si môžu zakúpiť ovocie v čokoláde či trdelník. Skvelou voľbou je aj poľský údený syr oštiepok v klasickej verzii, obalený v slaninke či s brusnicovou omáčkou. Samozrejme chýbať nemôžu stánky s varenými vínom či pre Slovákov netradičným teplým pivom. Nech vás neodradí názov "grcanec sviatečný", ktorý je takým naším slovenským punčom s ovocím, ale s oveľa väčšími grádmi.

Ceny za občerstvenie sú (podľa môjho názoru) primerané na to, že ide o trhy v historickom Krakove. (3 dcl vareného vína okolo 4 eurá, polievky od 4-6 eur, pirohy 12 ks okolo 8 eur). V každom stánku s občerstvením sme platili platobnou kartou, takisto aj v stánkoch s tovarom (samozrejme neboli sme pri všetkých).

SkryťVypnúť reklamu

Veronika Michalčíková

Veronika Michalčíková

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  85x

Srdcom Slovenka - rada spoznávam krásne miesta našej nádhernej krajiny (ale i sveta). Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

67 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu