Máte slabú pamäť?

Aj keď je politická história Slovenskej republiky krátka, zdá sa, že stále pre nás nie je dostatočným poučením. Čo ešte potrebujeme k tomu, aby sme sa vyvarovali pri riadení štátu politikom mečiarovského typu?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Slovenská republika musela čeliť hneď po svojom vzniku obrovskej miere rozkrádania a ešte väčšej miere zneužívania štátnej moci. Píše sa rok 2017, a naša politická história je konfrontovaná rovnakým (alebo podobným scenárom) ako v rokoch 1994 – 1998. Len s jedným rozdielom. Vlastizradcu, zlodeja a mafiána Vladimíra Mečiara vystriedal jeho verný žiak Róbert Fico.

Zdá sa, že občania Slovenskej republiky majú veľmi krátku pamäť. Prečo? V roku 1989 česko-slovenská spoločnosť získala slobodu a cestu ku konsolidovanej demokracií. Päť rokov potom, čo slobodu získala (a zbavila sa vlády jednej strany), umožnila opäť jednej politickej strane koncentrovať moc do svojich rúk – a skĺznuť doslova k autoritárskej vláde. Po odmietnutí „mečiarizmu“ v roku 1998 sa zdalo, že slovenská spoločnosť sa po pôsobení Vladimíra Mečiara už dostatočne poučila. No neprešlo ani 18 rokov a občania SR po vytvorení jednofarebnej vlády SMEROM-SD, uvažovali o zvolení Róberta Fica (vtedy aktuálneho predsedu jednofarebnej vlády) za prezidenta SR. Ako je možne, že Slováci sa nevedia poučiť zo svojej politickej histórie ?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dnes sa píše rok 2017 a „základ“ vládnej koalície na Slovensku stále tvorí politická strana SMER-SD, ktorá je podozrivá z obrovských káuz rozkrádania štátnych peňazí – peňazí nás všetkých. Prečo nám občanom Slovenskej republiky, nestačí taká krátka a veľmi „špinavá“ politická história k tomu, aby sme sa poučili? Prečo má klon Vladimíra Mečiara stále v prieskumoch volebných preferencií viac ako 20%?

V deň, kedy sa konal súd s Filipom Rybaničom (človekom, ktorý sa nebál postaviť zlodejom, vlastizradcom a mafiánom a poukázať na krádež, začo je súdený) vystúpi Róbert Fico a káže o korupcii. Keď bola Slovenská republika v rokoch 1994 a 1995 silno kritizovaná zahraničím za svoj vnútropolitický ale aj zahraničnopolitický vývoj, vystúpil Vladimír Mečiar so svojím príhovorom, kde bez štipky sebareflexie oznámil, že Slovenská republika dosiahla najväčšie úspechy v zahraničnej politike. Cítite tú podobnosť?

SkryťVypnúť reklamu

V podstate ide len o to, že nám vládne verný klon Vladimíra Mečiara, len v omnoho sofistikovanejšej (to už preháňam) verzii. Minimálne tak, ako si vnútropolitická situácia na Slovensku v roku 1998 vyžadovala zmenu pri riadení štátu, tak si to vyžaduje v najbližších možných parlamentných voľbách. Vládnu koalíciu Fico – Danko – Bugár možno považovať za investíciu oligarchov. A preto si Slovenská republika nemôže dovoliť ďalej „fungovať“ v takomto vládnom zložení. Zastavme ich bratia...

Mikuláš Prokop

Mikuláš Prokop

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

♦ člen politickej strany Sloboda a Solidarita (SaS) ♦ absolvent magisterského programu v odbore Politológia Zoznam autorových rubrík:  PolitikaŠport

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu