Elektronická cigareta

Písmo: A- | A+

Hneď na úvod by som rád pripomenul že nie som majiteľom žiadneho internetového obchodu, a tento článok píšem len preto, lebo mi tento Čínsky vynález zmenil život.

 Prestať fajčiť nie je jednoduché. Akonáhle vyfajčíte poslednú cigaretu z krabičky, behom najbližších pár hodín ste nastúpený pri okienku najbližšej trafiky a trasiete sa nedočkavosťou až odbalíte priesvitnú fóliu a strieborný papier vašich obľúbených cigariet a zhlboka sa nadýchnete oslobodzujúceho dymu. Posledná krabička. Tentoraz už naozaj posledná...

 Musíte chcieť prestať. Ak nechcete, tak pravdepodobne tento článok ani nečítate, a ak aj áno, tak neprestanete. Ja osobne som veľmi chcel. Vedel som že fajčenie cigariet škodí zdraviu, rafinovaným spôsobom zužuje penaženku, oberá ma o čas a spôsobuje nervozitu a stres. Samozrejme keď človek fajčí, tak sa uvoľní a ukludní, ale od zahasenia začína rásť nervozita a vytratí sa až po opätovnom zapálení.

 Väčšina fajčiarov pochádza z podobnej spoločenskej vrstvy. Nebývajú to ľudia bohatí, málokedy sú športovo založení a okrem cigariet nemajú problém si občasne vypiť. Nemám to nikomu za zlé. Ja sám som k ním dlhé roky patril, a našiel som medzi nimi veľmi dobrých ľudí a kamarátov. Bohužial len zriedkakedy sa medzi nimi našiel niekto kto by tiež rozmýšlal nad tým ako s týmto zlozvykom prestať.

 Ja som vyskúšal naozaj veľa spôsobov. Väčšinu z nich som vymyslel ja sám. Napríklad že som všetkým naokolo povedal že už nefajčím, a fajčil som iba v súkromí. Tiež som si na svoju nástenku písal dátumy kedy som prestal fajčiť. Je ich tam celkovo 5. Fajčil som nechutné pašované Marlborky ktoré som poloprázdne vyhodil z balkóna, aby som sa pre ne neskôr vrátil. Zaplatil som si mobilnú aplikáciu ktorá vám mala pomôcť prestať a v neposlednej rade som tiež natočil video s poslednou cigaretou, ktoré som chcel zverejniť na net.

 Dnes sú to štyri dni čo som si nezapálil. Ja viem štyri dni nie sú veľa a ešte ani zďaleka som nevyhral, ale začínam cítiť že sa tomu moje telo teší, a začínam si uvedomovať akú hlúposť som robil, keď sledujem fajčiarov v mojej blízkosti. Musím sa ale tiež priznať, že z elektronickej cigarety poťahujem naozaj veľmi často, a ak sa dá priotráviť nikotínom, tak vám potom napíšem či sa mi to podarilo.

 Toľko všetko. Nebudem vám tu vypisovať všetky výhody a nevýhody vappingu, ale podľa mňa je to najmenej bolestivý, a najviac efektívny spôsob ako prestať s fajčením. Ale musíte chcieť!

Tiež sa ospravedlnujem za prípadné chyby v texte a celkovú stavbu blogu. Prajem príjemný deň ;)

Skryť Zatvoriť reklamu