chceš voliť? prejdi testom a môžeš.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (22)

<!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->

Už po voľbách v roku 2006 som sa začal zamýšľať nad tým, že čo môže byť impulzom toho, aby slovenský volič dal svoj hlas človeku, ktorý nielen že nemá politickú kultúru, ale ani len principiálne základy slušnosti, ako ľudská bytosť. Popri tom stačí dokombinovať klasické kšeftárenie politických elít kde sa len dá, a máme tu politika, ktorý by už nikdy nemal zazrieť svetlo slovenského politického výslnia. Zdá sa však, že prostý slovenský národ nemá vôbec problém s morálnymi a etickými kódexmi a kvalitatívnymi schopnosťami daného politika, a už vôbec nemá problém s tým, aby ten istý človek, hrdlo stál pred národom a presviedčal ho o svojej pravde, hodnotách a morálke. Stačí zopár ostrých poznámok na margo tých druhých, hrdé búšenie sa do pŕs o svojej pravde, nejaké tie klobásy a malinovka, a prostý slovenský národ, česť výnimkám, nemá problém bez zaváhania prikročiť k volebným urnám a dať tomu istému človeku, či jeho strane svoj hlas vo voľbách.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Mňa však vôbec neteší, že ten prostý národ tvorí takú veľkú väčšinu. Neteší ma fakt, že istý jednoduchý občan – volič, ktorý má svoje voličské právo a jeho hlas má takú istú hodnotu a váhu, ako toho občana, ktorý si nenechá skákať po hlave a nenechá sa ovplyvniť politickými táraninami najhrubšieho kalibru, pretože si reálne dokáže dať dokopy fakty pre a proti.

Považujem za nebezpečné, keď sa rozdávajú oprávnenia voliť každému občanovi bez výnimky, a to bez reálneho uváženia o následkoch takéhoto činu. Ak chce akýkoľvek občan získať vodičský, či zbrojný preukaz, tak ten jednotlivec musí dokázať, že spĺňa základné požiadavky na jeho získanie, a je pritom prirodzené, že ak testom neprejde, tak toto oprávnenie jednoducho nedostane. Ja nerobím rozdiel medzi stlačením spúšte na ručnej zbrani, či naštartovaním a riadením motorového vozidla, keďže obe tieto činnosti môžu mať tragické následky. Preto nerobím ani rozdiel v tom, kto dostane voličské právo a svoj hlas odovzdá istému politikovi, alebo politickej strane, ktorá môže mať svoju filozofiu postavenú na princípoch, škodiacej spoločnosti v oveľa závažnejšom rozsahu. Práve v tomto prípade, prípade voličského oprávnenia, treba veľmi rozvážne zhodnotiť to, kto toto oprávnenie dostane. Moja filozofia pritom nemá nič spoločné s diskrimináciou, či s falošnou politickou korektnosťou. Moja filozofia je len reálnym pohľadom na stav spoločnosti, kde istá väčšina obyvateľstva robí nezodpovedné a nebezpečné rozhodovania o budúcností nás všetkých, na základe svojej jednoduchosti, ovplyvniteľnosti a ľahkej manipulovateľnosti. Eliminácia týchto spoločenských neduhov by mohla byť aspoň čiastočne eliminovaná na základe testov, ktoré by boli zložené odborníkmi z oblasti psychológie, alebo ekonomiky a spoločenských vied, prípadne na posúdení IQ každého záujemcu o voličské práva.

Milan Lorinc

Milan Lorinc

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som liberál. Vážim si morálne hodnoty a čistý charakter človeka, ktorých je dnes tak žalostne málo.Moje motto: Kde je pravda, tam je sila. Kto má pravdu, tak ten je vždy silnejší. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéPolitika všeobecne

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu