Falošný humanizmus a nesociálna politika nahrávajú extrémistom

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Udalosti posledných dní naznačujú, že na Slovensku sa niečo deje, niečo, čo možno mnohí z nás v sebe dusia už veľmi dlho. Apatia a nenávisť voči rómskej komunite sa už stupňujú dlhodobejšie a nie je to len záležitosť posledných dní, či mesiacov. Nečudo, filozofia “natiahnutej ruky”, kde sa peniaze daňových poplatníkov strácajú vo väčšmi rozširujúcej sa čiernej diere, nemôže priniesť nič iné, než nenávisť voči Rómom. Štát opätovne zlyháva s nastavením opatrení, ktoré by priniesli aspoň nejakú úľavu štátnych výdavkov, či zmenu smerovania životného štýlu tejto menšiny.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vstupom Slovenska do EÚ, sme sa stali terčom čoraz väčšej kritiky Bruselu o nečinnosti vlády v otázkach zlepšovania životného postavenia rómskej komunity. Predprípravné rokovania o vstupe Slovenska do EÚ už vtedy naznačovali, že naša krajina bude vydaná na pospas strohej a nič neriešiacej kritike, ktorá nás nijako neposunie ďalej. Nebolo to tak dávno, keď sa mnohopočetné rómske rodiny vydali na azylové výlety po krajinách EÚ za vidinou ľahkého získania sociálnych dávok, či príspevkov na dieťa, no a práve vtedy sa ukázalo, ako veľmi tolerantné vie byť európske spoločenstvo. Narastajúci problém s čoraz zväčšujúcou sa rómskou komunitou v jednotlivých krajinách, nespokojnosť a kritika obyvateľstva jednotlivých krajín prinútila politikov konať, no konať len tak, aby s tým mali čo najmenší problém a preniesli tak všetku zodpovednosť na naše plecia. No, ako dlho sa dá tento problém tlačiť pred sebou tak, aby s tým niekto nezačal niečo robiť? Je správne obviňovať Slovensko z nečinnosti, no pritom neponúknuť žiadne racionálne riešenia? Systém, stojaci na chabých základoch, kde sú isté skupiny obyvateľstva zvýhodňované na úkor tej druhej, obzvlášť tej, ktorá na jeho existenciu výraznou mierou dopláca, je receptom na vytváranie a rast nenávisti, voči danej skupine – menšine.

SkryťVypnúť reklamu

Netreba sa preto diviť, že čoraz viac ľudí inklinuje a potajomky súhlasí s politikou extrémistických skupín, ktoré sa proti tomuto chorému systému postavia. Každá akcia vytvára reakciu a je veľmi pravdepodobné, že ku politike, resp. filozofii Slovenskej pospolitosti sa bude pridávať čoraz viacej ľudí. Nebolo by preto ani prekvapením, keby sa na Slovensku zrodila strana, ktorá by chcela práve rómsku problematiku riešiť aj neštandartne a pritom vo voľbách zožať úspech. Je na toto Brusel so svojou „humánnou“ politikou pripravený?

Milan Lorinc

Milan Lorinc

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som liberál. Vážim si morálne hodnoty a čistý charakter človeka, ktorých je dnes tak žalostne málo.Moje motto: Kde je pravda, tam je sila. Kto má pravdu, tak ten je vždy silnejší. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéPolitika všeobecne

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu