Odrazu sa nám tu zliberálnilo.

Je to trochu divné, ale mne sa zdá, ako keby na Slovensku strany, ktoré sa k liberalizmu doteraz nehlásili, odrazu zliberálneli.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Vatikánska zmluva o výhrade svedomia urobila poriadny fukot vo vládnej koalícii. Nečudo, že KDH so svojimi zásadami sa po nekorektnom postoji SDKU-DS rozhodlo odísť z koalície. Čo iné im už ostávalo, keď predtým sa toľko krát o svojom odchode len vyhrážali. Tu však teraz nejde o KDH, mam na ich konanie vlastný názor a ten si radšej nechám len pre seba. Zaujímavosťou je vyjadrenie, ktoré vyšlo z úst premiéra, a to: Vyhovovalo nám to ticho. Musím uznať, že KDH malo v tomto spore pravdu keď povedalo, že zmluva ležala na stole 3 roky a nikto sa k tomu nevyjadril a nepovažoval za potrebne riešiť pripadne úpravy tak, aby bola zmluva obojstranne akceptovateľná. ANO zbieralo podpisy proti zmluve v uliciach a iné strany, čuduj sa môj svete, NIČ. No nedivme sa, lebo poniektorým vyhovovalo to ticho. Po rozložení ANO a dohodách medzi premierom a odídencami zo strany sa začala zaujímavá spolupráca, ktorá nepotrebuje ani komentár z mojej strany, lebo je to až smiešne, ako veci začali fungovať. Čo dodať? No, po rozložení, alebo povedzme skôr po odstavení ANO z politického života sa začal boj o liberálneho voliča, ktorý sa po danej udalosti nevedel a asi ani doteraz nevie kam zaradiť. Úbytok na volebných preferenciách ANO naznačoval odliv voličov od strany a vytváral tak priestor pre ďalšie strany, aby sa pousilovali o jeho získanie. Problematika zmluvy o výhrade svedomia poskytla priestor ďalším stranám. SDKU-DS, SF sa akosi odrazu rozliberalnela a začala tuho brániť liberálneho voliča, o ktorého sa akosi predtým veľmi nezaujímala. No čo už, zatiaľ čo niekto pracuje, iný len vyčkávajú na správnu chvíľu, aby práve oni mohli výjsť na povrch ako správny zástancovia liberálneho voliča a ukázať sa v plnej paráde. Je to trochu divne, ale akosi sa nám tu zliberalnieva.

Milan Lorinc

Milan Lorinc

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som liberál. Vážim si morálne hodnoty a čistý charakter človeka, ktorých je dnes tak žalostne málo.Moje motto: Kde je pravda, tam je sila. Kto má pravdu, tak ten je vždy silnejší. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéPolitika všeobecne

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu