Voličské právo nemôže byť samozrejmosťou

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Napriek tomu, že som liberálne orientovaný človek a verím princípom demokracie, nestotožňujem sa so skutočnosťou, ktorá dáva každému občanovi nad 18 rokov, automatické právo voliť, teda ovplyvňovať charakter a vývoj spoločnosti. Nie je predsa normálne, aby človek, ktorý nemá ani len základné znalosti fungovania spoločnosti a ekonomiky, mal tie isté práva ako človek, ktorému je jasné, že peniaze nepadajú zo stromov.

Nemôže predsa menšina, doplácať na úkor väčšiny, ktorá na základe neznalosti spomínaných princípov, rozhodne o budúcnosti ostatných, a to hlavne na základe svojej manipulovanosti, neznalosti a naivnosti, častokrát podmienenej tým najprimitívnejším spôsobom, ako je podávanie klobás, gulášu, piva, alebo malinovky a samozrejme, že zadarmo.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vždy, keď sa na túto tému bavím so svojimi známymi, hneď sa ma pokúšajú zlikvidovať argumentmi o diskriminácii takýchto osôb, no diskriminovaný sa naopak cítim ja a podobne sa môžu cítiť aj ostatný. Treba si uvedomiť, že voličské právo - voličský hlas, ktorý každý občan SR dostane, teda za predpokladu, že nebol zbavený svojprávnosti, má tú istú hodnotu a váhu, a to u každého občana rovnako. Práve tento fakt považujem za nebezpečný, pretože ak chce niekto dostať isté právomoci, ako je to napríklad pri vodičskom oprávnení, zbrojnom, či zváračskom preukaze, musí preukázať dostatočné schopnosti a znalosti o tom, že dané oprávnenie nezneužije, resp. to bude využívať v súlade s princípmi o ktorých sa učil a ktorým dúfajme, že aj rozumie. Voličské právo je však v tomto prípade ešte oveľa dôležitejšie, keďže hodnota každého jedného hlasu, a čím viac ich je v prospech politicky nebezpečných osôb a strán, tým horšie, môže spôsobiť spoločenskú kalamitu s nedozernými následkami.

SkryťVypnúť reklamu

Poznatky z histórie ukázali, že čím nevzdelanejší človek, tým lepšie pre isté politické strany, alebo dokonca aj cirkev. Vzdelaný človek bol vtedy neprijateľný, keďže takýto človek nebol manipulovateľný a nedal sa ľahko ovládať a naša spoločnosť sa uberá presne tým istým smerom.

Som si istý, že ak sa nepristúpi do budúcna k efektívnemu systému hodnotenia žiadateľov o získanie voličského oprávnenia, tak táto spoločnosť, a to v celosvetovom meradle, bude smerovať do hlbokého úpadku z ktorého budú profitovať tie najväčšie „zveri“ politických systémov.

Milan Lorinc

Milan Lorinc

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som liberál. Vážim si morálne hodnoty a čistý charakter človeka, ktorých je dnes tak žalostne málo.Moje motto: Kde je pravda, tam je sila. Kto má pravdu, tak ten je vždy silnejší. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéPolitika všeobecne

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu