Z 22 na 21 opatrení.

Voliči Smeru si mysleli, že keď im odovzdali svoj hlas budú sa mať lepšie. Pravda je taká, že rokmi ekonomického ničenia Slovenska ani Smer mávnutím prútika nezmení situáciu. Aj keď vládnutie rozbehol vo veľkom štýle, prednedávnom prišiel s 22 opatreniami. To každý vie. Začneme ich pociťovať v budúcom roku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)
Obrázok blogu

Pravda je taká, že áno. Peniaze nie sú.Alebo? Takéto drastické opatrenia budú mať veľký dopad na nás občanov. Miera chudoby sa omnoho zvýši, ako je teraz. Smer by mal určite hľadať zdroje príjmu do štátnej kasy na zníženie deficitu hlavne vo vlastných radoch a hlavne z neekonomického hospodárenia v štátnej sfére a v podnikoch. Je smutné, že aj napriek silnej podpore milióna voličov ich ide takto zákerne potopiť. Zámerne hovorím ich, pretože ja som nevolil Smer aj keď to pocítim aj ja. Nič iné sa od nich ani nedalo čakať. Smer je len nástupcom SDKÚ a Fico ďaľším zapredancom. Pekne si pripravil pôdu pred voľbami.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak chce tak Fico náramne šetriť, prečo Smeráci majú niekoľko funkcií, niekoľko platov. Smejú sa nám do očí. Stále sa opakujúca veta že nie sú peniaze na zdravotníctvo, školstvo, poľnohospodárstvo atď atď už nikoho nezaujíma. To čo aspoň mňa zaujíma je dôstojne žiť a nie byť zdieraný z každej strany.

Ak som začal článok z 22 na 21 opatrení, tak nateraz vláda stopla bod 13 Výsluhové dôchodky sa zdania.

Smer chce od januára 2013 zdaniť výsluhové dôchodky, ktoré sa vojakom, policajtom a hasičom vyplácajú skôr, než dosiahnu dôchodkový vek.

Dnes sa im priznávajú, keď dosiahnu 35 až 40 rokov, pričom po odchode zo silových zložiek môžu ďalej pracovať ako klasickí zamestnanci v súkromnom alebo verejnom sektore.

Skryť Vypnúť reklamu

Momentálne šéfovia ministerstiev musia pripraviť novú stratégiu.


Tento bod sa týka priamo aj mňa, som hasič. Som rád, že nateraz tento bod stiahli. Ale myslím si, že je to len na upokojenie situácie v silových zložkách. Uvedomili si, že ak by to prešlo mal by to horší dopad na ekonomiku pretože veľa profesionálov by odišlo. Veľa ľudí nadáva na tieto výsluhové dôchodky. Málo kto vie čo tieto zamestnania obnášajú. Stále riziko,človek sa nemusí vratiť zo služby k rodine, fyzické a psychické vypätie na zásahoch. Ochraňujeme ich zdravie, životy a majetky. Tak nevidím dôvod na nespokojnosť.

Ďaľších 21 bodov šetrenia a daní je tiež drastické pre občana. Treba prestať platiť krachujúcim štátom, netreba dávať zahraničným firmám také veľké stimuly, treba prevziať späť strategické podniky,znížiť platy poslancom v parlamente ale aj v mestách a vo VÚC. Znížiť ich počet....znemožniť mať viac štátnych funkcií.

Skryť Vypnúť reklamu

V tomto štáte by si mal každý uvedomiť, že všetko čo robíme, robíme pre naše ďaľšie generácie. Robme pre každého Slováka tak aby bol spokojný a žil dôstojne. Politici by si mali uvedomiť, že občan je na prvom mieste a nie biznis, kšefty a špinavé klamstvá, ktoré už aj Fico rozbehol. Nech sa každý Slovák už konečne spamätá a nech nepodporuje zlodejov, klamárov a zapredancov. Nezabudlo sa tak už náhodou na gorily?

Vidím to len tak, že sa treba vzbúriť a ísť jednotne do ulíc....ale všetci, až politici majú strach. Inak sa tu nič nezmení...a ďaľej si budú s nami robiť to čo doteraz.

Milan Smetana

Milan Smetana

Bloger 
  • Počet článkov:  14
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Myslím si,že som ako každý iný človek.Pracujem,mám rodinu.Snažím sa byť zodpovedný a beriem život reálne. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu