Začiatok éry Goríl na Slovensku

Po nežnej revolúcii vtedajší politickí predstavitelia a vláda vymysleli zaujímavú akciu, ktorej dali názov „Kupónová privatizácia". Táto akcia sľubovala všetkým občanom Slovenska rovnaké štartovacie podmienky na rozdelenie bývalého socialistického majetku štátu. Prostredníctvom nákupu Kupónovej knižky za 1 000 Sk mohol každý občan investovať svoje peniaze do akcií ponúknutých štátnych podnikov a inštitúcií. Dobre si pamätám na tie dlhočizné rady občanov pred pobočkami Slovenskej pošty, kde sa knižky predávali a na debatu ľudí, do ktorých akcií najlepšie investujú svoje peniaze, s tým, že si podstatne vylepšia svoju finančnú situáciu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Čas však ukázal, že prevažná väčšina občanov nemala až také veľké šťastie. Niektorí ľudia vymenili svoje kupónové knižky za aušusové mikrovlnky, prípadne za inú lacnú hitovú elektroniku, iní zas predali svoje akcie sa smiešne ceny, alebo dostávali dividendy rovnajúce sa almužne. Boli však aj takí, ktorí kupónové knižky dali do správy finančným inštitúciám a bankám s presvedčením, že po čase sa ich vložené investície zhodnotia.

Mali však smolu. Po čase ich akcie „vraj" majú nulovú hodnotu a sú preto nepredajné ?!. Ba čo viac, ak ich do určitého času neprevedú na Fond národného majetku, budú za ne každoročne platiť štátu poplatky! Skrátka, niekto má smolu.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Veľmi by ma však zaujímalo, kto pred dvadsiatimi rokmi spomínané kupónové knižky a akcie nakupoval od občanov, ale hlavne odkiaľ mal na to peniaze? Veď sme mali rovnakú štartovaciu čiaru. Mám taký dojem, že už vtedy sa začali na Slovensku objavovať hniezda mladých goriliek. Slovenská politická klíma im vyhovovala, bolo tu dostatok banánov - a strašne moc dôverčivých a dobrých ľudí, ktorí by zvieratám neublížili. A tak, po čase gorily priberali nielen na hmotnosti, veľkosti majetku, ale aj na politickej imunite. Kým sme na to prišli, už nič neostáva, len si neustále uťahovať opasky !

Z toho vyplýva, že éra goríl na Slovensku sa nedatuje od roku 2006, ale už dávno predtým a to krátko po nežnej revolúcii. Neviem, prečo sme my čestní a pracovití občania tohto štátu už dávno predtým spomínané nenažraté gorily zo Slovenska nevyhnali, čo by bolo veľmi prospelo k našej súčasnej prosperite vo všetkých sférach života.

Miloš Grúň

Miloš Grúň

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Aktívny dôchodca. Kandidujem ako občiansky kandidát č.53 na kandidátke 99% Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu