Zákazník je Pán, obchodník je ...

Hovorí sa že v obchode musia byť spokojné všetky strany. Je to ale naozaj tak? Veľa sa ozpráva o zákazníkov no zabúdame na ľudí, bez ktorých by malé kamenné obchody nemohli existovať...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Skončili sa sviatky plné rodinnej pohody, stromčeky sú už v niektorých domácnostiach vyhodené a v bytoch je už zas v obývačke viac miesta.

Čo je ale podstatné, skončilo sa naháňanie po obchodoch, zháňanie darčekov a ešte ťažší výber vhodného vianočného daru pre milovanú osobu.

Niektorí z nás ale už niekoľko rokov za sebou si radšej počkajú na „vianočné výpredaje“. Je to úplne normálne, chytré, o to viac v dnešnej dobe. Slovo kríza je omieľané na každom kroku a ja sa bojím otvoriť aj konzervu aby z nej nevyskočil nejaký politik či analytik s vyjadrením sa o kríze.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ale k veci.

Akcia!!! Zľava!!! Výpredaj!!! Likvidácia zásob!!!

Dočkali sme sa Nového roku a s tým aj týchto čarovných slovíčok. Vyštartovali sme do obchodov a splnili si sny o novom svetri, bicykli, nejakej elektrotechniky...všetko samozrejme so znížením o niekoľko desiatok percent z pôvodnej ceny.

Zrazu ale prídu média s informáciami a rôznymi analýzami o tvorbe akciových cien v obchodoch - na čo si máme dávať pozor, že všetko to je len podvod. Obchodníci najprv zdvihli ceny a potom naoko znížili, reklamácie Vám neuznajú, peniaze Vám nevrátia, ich reklamy sú len psychologické ťahy atď.......

Kto ale pozerá na tých podnikateľov? Kto pozerá hlavne na tých majiteľov malých obchodíkov ktorí majú skôr viac starostí ako peňazí?

Skryť Vypnúť reklamu

Keď som sa prešiel po meste až ma zamrazilo koľko obchodov má ukončenú prevádzku, koľko majiteľov sa spoliehalo na to, že ich zachránia Vianoce a sa prepočítali...

Mám rešpekt pred tými, ktorí ďalej zostali bojovať s kúpyschopnosťou zákazníkov, dodávateľmi, DPH, faktúrami, kontrolnými orgánmi, novými zákonnými nariadeniami, neistotou.

Klobúk dolu pred nimi!

Miloš Košiba

Miloš Košiba

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Úsmev je zadarmo Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu