Toto by nikto nevymyslel...

Cestovanie autobusom- dobrodružstvo samo o sebe, veď to poznáte. O zážitky na túto tému nikdy nie je núdza. Ale tento môj by ma nenapadol ani v tom najdivnejšom sne...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

Pondelok, ráno ako každé iné. Zase vstávať o pol šiestej, dovliecť sa horko-ťažko na autobusovú zastávku a ,,vychutnať si“ polhodinovú cestu do školy. Samozrejme, ako inak, prvý autobus som zmeškala. Nevadí, pravdepodobne bol aj tak natrieskaný, o pätnásť minút ide ďalší. Aspoň si chvíľku postojím v tej zime, keď to takto pôjde do konca tohto roka, možno už budem mať aj predpoklady na prijatie do Klubu ľadových medveďov.

A už sa blíži naša Karosa... Za tých pár rokov, čo ju poznám, sa nápadne začína podobať na autíčko rodinky Flinstonovcov. Nastupujem. A samozrejme si pýtam lístok späť, čiže presne tam, kde teraz stojím. Po dlhom čumení šoféra na mňa mi to aj chvalabohu došlo. Nič to, toto asi nebude môj ružový deň. Prekvapivo autobus nie je plný, dokonca by sa našlo aj nejaké to miesto na sedenie. Ale to môžeme hneď vylúčiť. Už pár rokov som v autobuse nesedela ( až na zopár výnimiek, ale nie na tejto linke). Nemám záujem počúvať od starších ich poznámky o nezdvorilosti mládeže a vystavovať sa ich ,,veľavravným“ pohľadom, radšej si to istím takto. Pekne sa postavím do uličky a môžeme ísť. Na ďalších zastávkach nastupujú iní cestujúci, väčšinou už pracujúci ľudia. Voľné miesta na sedenie a aj ulička sa už zaplnili, akurát jedno miesto vedľa staršej pani ostávalo voľné.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Do tejto chvíle vyzerá tento príbeh úplne obyčajne, v takejto verzii sa u mňa zopakoval už viackrát. Až keď na mňa niekto nezačal „ziapať“: ,, Slečna, toto si ako predstavujete?! Tuto je voľné miesto na sedenie, ale nie, Vy radšej sa budete pretŕčať v uličke, aby vás každý videl, že?“ Správne. Bola to tá ,,milá stará pani“, a aby to nebolo málo, stála som na opačnom konci autobusu, takže aj hluchý by zaregistroval, že sa niečo deje (ďakujem za reklamu, tetuška). Prečo práve ja, keď tam bola kopa iných ľudí, ktorí stáli okolo nej? To som vyzerala ako ľahká obeť alebo čo? Teta vyzerala veľmi nazúrene, jej líčka naberali zdravšiu sýtejšiu farbu (pravdupovediac aj moje, len dôvod bol iný). Radšej som neriskovala ďalší ,,výstup“ a začala som sa predierať cez tú masu ľudí v uličke k ,,milovanej tete“.

SkryťVypnúť reklamu

Akonáhle som si vedľa nej sadla, usmiala sa a nenápadne (podľa individuálnych možností...čiže dosť naoko) po mne pokukovala. Cítila som sa vážne nesvoja, hlavne keď sa odhodlala poklepať mi po ramene a naklonila ku mne svoju hlavu. A spustila: ,, Viete slečna, ja viem, že som na to miesto mohla zavolať aj iných, ale Vy ste mi boli taká sympatická... Tak som Vás zavolala, čo budete stáť, keď môžete sedieť? Radšej sa mi tu spolu môžeme porozprávať a nemusíte ticho stáť vedľa tých robotníkov...“

No toto som absolútne nečakala. A nájsť na to slová bolo v tej chvíli taktiež nemožné. Toto celé divadlo pre to, aby sa teta mohla porozprávať so sympatickou slečnou? (Aj tak z toho rozhovoru veľa nemala, lebo po tejto akcii z jej strany som sa na veľa nezmohla.) Druhýkrát ďakujem za prejavené sympatie, tetuška (ale nabudúce ich môžete kľudne vynechať, nebudem sa na Vás hnevať)... Ako pre koho plánovaný rozhovor sa obmedzil na monológ o dnešnom zdravotníctve, vláde a dôchodkoch. Veľa si z neho nepamätám, ale pani zjavne tento ,,rozhovor“ uspokojil a dodal jej lepšiu náladu. Keď som (konečne!) vystupovala z autobusu, nezabudla mi náruživo kývať z okna s úsmevom na perách.

SkryťVypnúť reklamu

Musím sa vám priznať, zase až také hrozné to nebolo. Na konci vyčarovala úsmev aj na mojej tvári a môj deň pokračoval celkom úspešne. Z istého uhlu pohľadu to bolo od tetušky celkom milé, svojím spôsobom, samozrejme. Už sa teším na ďalšie „cestovateľské dobrodružstvá “, možno ma podobná pani čaká v autobuse už tento pondelok...:)    

Miroslava Jurášková

Miroslava Jurášková

Bloger 
  • Počet článkov:  15
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som obyčajný človek, i keď iný, než si doposiaľ stretol. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu