Dlhá sukňa, bledé líčka, jednoducho katolíčka

Že ste to ešte nepočuli? Alebo sa tento veršík dostal už aj k vám? Takto určitá časť spoločnosti definovala veriace dievčatá. Máte pocit, že to vystihli?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (69)

Tak ja takýtopocit rozhodne nemám. Bledé líčka a dlhé sukne sa podľa mňa dajú nájsťmedzi všetkými typmi dievčat, a verte tomu, že medzi katolíčkami je dosťveľa takých, ktoré do tohto opisu nepatria. Máte pocit, že sú hanblivé,uzavreté a stále smutné? Podľa vás asi nie sú in, veď kto by sa zaujímal o také,ktoré odmietajú sex pred svadbou, že? Skúste sa prosím zamyslieť nad tým, či byste radi skončili neskôr v manželstve so ženou, ktorá sa pred vami vyspalas cudzími chlapmi, a ktovie, koľko ich vôbec bolo... Nemyslíte si, žeby klesla jej hodnota vo vašich očiach a vaša dôvera by nebola úplná?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Aj katolíčky savedia zabaviť, to mi verte. A dokážu to bez drog a alkoholu... Keby stechceli vedieť, mnohé z nich vedia nádherne tancovať. Viera v Boha neznamenáutrpenie po celý život a zákaz akejkoľvek zábavy, neznamená to, že veriacedievča nemôže ísť večer von s priateľmi, hoci aj na diskotéku.
Zdá sa mi, že v tejtospoločnosti sú tieto dievčatá občas podceňované. Dajme si otázku: Kto jespoločnosť? Presne tak, sme to my všetci dokopy! Všetko zvaľovať na spoločnosťznamená zároveň zvaľovať to aj na seba, som si toho vedomá.

 Sú tu katolíčky na to, aby boli pokorné a nechalisi šliapať kadekým po hlave? Určite nie, aj ony majú právo vyjadriť svoj názor.Nájdu sa medzi nimi aj také, ktoré sú cieľavedomé a dotiahli to ďaleko,nesedeli doma v kúte, ale postavili sa a rozhodli, že svoj názor budúprezentovať aj na verejnosti. A spoločnosť si povie, že ako je to možné a prečoradšej neostali zavreté kostole, kdenikomu nezavadzajú. Takýmto katolíčkam fandím, pretože svoju cestu si budúmusieť neustále obhajovať a nebude to ľahké. Prečo? Príkladov je na milióny.Všimnite si, aký rozruch a aké myšlienky vyvolá vo vás nápis na tričku,,Punk is not dead“ a nápis ,,Žijem pre Ježiša“. Je v tom určitýrozdiel, nie?

SkryťVypnúť reklamu

Máte pocit, žekatolíčky nie sú dostatočne pekné? Nemajú dosť make-upu a dosť veľkývýstrih? Možno nemajú, ale to im na kráse rozhodne neuberá. Som si istá, že akby ste sa na nich pozerali bez predsudkov o tom, že sú katolíčky a čoto automaticky znamená (kto vôbec tú hlúpu teóriu vytvoril...), prišli by stena to, že veľa z nich je nádherných, len sa nemusia na verejnosti predávaťza každú cenu. Sú si vedomé svojej hodnoty a nemusia si to neustáledokazovať.

Katolíčky,katolíčky, katolíčky....... Práve ste si prečítali názor jednej z nich.Možno si poviete, že je subjektívny, ale povedzme si otvorene, že na svete súsamí ľudia, z ktorých nikto sám objektívny názor vyjadriť nedokáže,pretože, žiaľ, čisto objektívny názor na tomto svete neexistuje. Máte pocit, ženadpis vystihol tú charakteristiku? Alebo máte pocit, že som ju vystihla ja?Nechám to na vás, len vám poviem, že tento veršík sa ma teda ale rozhodne netýka.Snažím sa svetu ukázať, že byť veriacim dievčaťom nie je žiadna hanba. Nievždy teda platí: Dlhásukňa, bledé líčka, jednoducho katolíčka.

Miroslava Jurášková

Miroslava Jurášková

Bloger 
  • Počet článkov:  15
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som obyčajný človek, i keď iný, než si doposiaľ stretol. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu