Smrteľní anjeli

Podľa príručiek sú anjeli netelesné, nesmrteľné duše s obmedzeným vedomím a silou. Ja však poznám aj iný typ anjelov- tých smrteľných, ktorých si v živote častokrát uvedomujeme viac ako tých prvých.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Najprv by si bolo treba ujasniť pojem- smrteľní anjeli. Ja pod týmto označením rozumiem všetkých ľudí, ktorí úmyselne alebo aj neúmyselne dokážu efektívne zasiahnuť v núdzovej situácii. Každý z vás má aspoň jedného smrteľného anjela. Akurát ich voláme trošku ináč- mama, otec, najlepší priateľ, manželka, manžel, deti.... Takýmto anjelom nemusia byť len vzdelaní ľudia s vysokoškolským vzdelaním, diplomom a IQ vyšším ako 130. Častokrát to bývajú malé deti, ktoré keď sa vám všetko sype na hlavu a neviete ako ďalej, vás prídu pohladkať a sú ochotné vás počúvať a sedieť pri vás, kým vám nebude lepšie, aj keď tomu vôbec nerozumejú.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Smrteľným anjelom môže byť každý z nás. VLASTNE MÁ BYŤ KAŽDÝ Z NÁS. Ak chcete nájsť toho najbližšieho z nich, pozrite sa do zrkadla.

Ako často si vravíme, že sme nepotrební a že aj tak by sme nevedeli pomôcť, a pri tom by možno stačilo byť nablízku a počúvať. Toto nie sú teórie jednej študentky, sama som si tým prešla. Kamarátka sa rozchádzala s priateľom a psychicky bola dosť na dne. Silou-mocou sa chcela so mnou stretnúť a porozprávať. Môj názor na to bol taký, že načo sa mám s ňou trepať niekam do mesta...A aj tak jej nemám čo k tomu povedať.... Ale pretože je to kamarátka, nejak som sa premohla a šla za ňou. Vyzerala fakt biedne. Potom spustila dost dlhy monológ, ktorý som sa snažila vypočuť. Nastalo dosť dlhé ticho. Povedala som jej svoj názor, bol presne taký ako jej. A chcela ho odo mňa počuť ešte asi päťkrát. Keď sme sa po pár hodinách lúčili, nevidela som na nej zmenu a mala som pocit, že som rovno mohla ostať doma a radšej sa niečo učiť. Ale...Na druhý deň večer zazvonil mobil....Zase nejaká SMS-ka od operátora, pomyslela som si. Ale bola od kamošky. S obsahom:,,....psychicky sa už mám lepšie, vďaka Tebe, ďakujem, že si mi povedala svoj názor a bola ochotná počúvať. Veľmi si to cením..." No nestálo to za to?:)

SkryťVypnúť reklamu

Myslím si, že veľa pokusov o samovraždy by nemuselo skončiť tak, ako skončili, ak by sa práve v tej (aspoň podľa toho človeka) bezvýchodiskovej situácii našiel niekto, kto by mu povedal jednu vetu, presne tú, ktorú potrebuje. Možno by stačilo (to podľa mnohých už otrepané a nemoderné) MÁM ŤA RÁD, alebo NIE SI SÁM, STOJÍM ZA TEBOU.

Nakoniec sa chcem poďakovať všetkým smrteľným anjelom sveta za ich činnosť a za to, že si uvedomujú svoju úlohu medzi nami.

Miroslava Jurášková

Miroslava Jurášková

Bloger 
  • Počet článkov:  15
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som obyčajný človek, i keď iný, než si doposiaľ stretol. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu