"Predám bejzbalku. Značka: ľudia bez vlasov NEVOLAŤ!"

Písmo: A- | A+

Platí aj pre ľudí s vlasmi kratšími ako dva milimetre. Pacienti s rakovinou majú bohužiaľ tiež smolu.

Prečo by som si vlastne podával takýto inzerát ako vyslúžilý hráč baseballu (ktorým niesom)?

1. Baseballová pálka je populárnou zbraňou v "istých" kruhoch.
2. Baseball je hra pochádzajúca zo skazeného západu a správny národovec by ju nemal ani vlastniť.
3. Pacienti s rakovinou pravdepodobne nešportujú tak ich to asi neurazí.
4. Pokiaľ ste náhodou postihnutý plešatosťou tak sa vám úprimne ospravedlňujem ale nech vás teší že mňa to čaká tiež.

Máte napriek tomu dôvod zakúpiť baseballovú pálku z druhej ruky a cítite sa mojou poznámkou urazení? Ten pocit je naprosto oprávnený. Uvedené dôvody sa totiž zakladajú na zjednodušovaní vnímania sveta. Ako môžem tvrdiť že niekde neexistuje slovák, ktorý hrá baseball a strihá si na krátko vlasy?

Predpokad, že žijete v dobrej spoločnosti sa bežne zakladá na tom akých máte susedov kolegov a celkovo prostredie. Vzťahy ale niesú jednosmerná záležitosť a vždy fungujú obojsmerne.

Ak sa považujete za slušného človeka, a prostredníctvom inzertného portálu chcete povedme predať starší mobilný telefón a prídáte tam poznámku "Rómovia nevolať" dávate tým písomný dôkaz o tom že nie ste slušný človek.

Plne chápem argument že máte s nejakým etnikom zlú skúsenosť. Istý róm nám za bieleho dňa ukradol anténu zo strechy a chcel ju predať a viem, že podobných vecí mal na konte viac. Ale to bol len on a nieje správne súdiť každého z jeho etnika podľa neho. Plne chápem aj argument že je len na vás komu predáte alebo nepredáte vec ktorú inzerujete a tiež aké si určíte podmienky. To nakoniec bude definovať či ste sa zachovali slušne alebo "slušne".

Napriek tomu mi niekto odpovedal formou, že s bielymi nikdy nemal negatívnu skúsenosť a nikdy nenatrafil na bielych špekulantov. A JA MÁM BYŤ SLNIEČKAR?

Príde mi to ako veľmi zvláštne. Totiž na to aby ste mohli ponúkať hrnce za cenu ktorá sa pohybuje v úrovni hypoték pravdepodobne nebudete róm - pretože to by ste v našej "slušnej" spoločnosti nevyvolali dôveryhodný dojem.

Pokiaľ ste človek ktorého dôchodca pustí do domu, podpíše zmluvu, ukáže vám kde má odložené úspory a zaplatí nejaký poplatok tak je znova vysoko pravdepodobné že budete biely aby ste nevzbudili podozrenie. A tiež nikto nepovažuje ukradnúť celoživotné úspory za dobrú vec.

Než mi teda začnete do očí tvrdiť že biely podvodníci neexistujú, odporúčam vám pozieť sa na spoločnosť ako celok. Diskriminovať síce je trestné, avšak stále to nieje považované za prehrešok voči slušnosti. Mali by sme tiež vyjadriť súcit s tými ktorí veria, že medzi bielymi obyvateľmi Slovenska nežijú podvodníci. Na staré kolená ich totiž čaká veľa večerí zadarmo a nové hrnce.

Skryť Zatvoriť reklamu