Svet podľa Fica a Matoviča

Žiadny politik nie je v našej krajine tak toxický ako Fico a Matovič.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Títo dvaja posunuli našu krajinu do sveta poloprávd a lží a nedôvery v demokratický systém. Fico a Matovič poznajú svoj ľud ako vlastnú dlaň. Ich vnútorný svet je však svetom mnohých ľudí. Všetko je to otázka charakteru a hodnôt.

Uplácam lekára? Volím Fica.

Chcem vyťažiť maximum zo štátnych zákaziek? Volím Fica.

Obviňujem novinárov a hľadám vnútorného nepriateľa? Volím Fica alebo Matoviča.

Manipulujem, konšpirujem? Volím Matoviča.

Urážam, som hulvát? Volím Matoviča.

Nešťastníci, búriaci sa voči bezprecedentným problémom krajiny, za ktoré súčasná vláda nemôže, sú Ficom zmanipulovaní tragickí blúznivci. Títo ľudia veria, že za eskaláciu vojny či vysokú infláciu môže súčasná vláda, lebo im túto „pravdu“ naservíroval trojnásobný premiér. Ľudia mu verili aj vtedy, keď hovoril o východe, že tam nič nie je a slepo mu veria aj teraz. Títo ľudia sú však podobní ako Fico, nechcú poznať skutočnú pravdu, vystačia si s pretvárkou a životom na dlh.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Obmedzenosť a mantinelové myslenie ľudí sú smutnou realitou našich dní. Rozumové vnímanie je oslabené, potácame sa v emóciach, ktoré niektorí politici úspešne vyvolávajú. Ako inak si vysvetliť víťazstvo Matoviča vo voľbách? Veď tri týždne pred voľbami mal 6-7-8 percent... A tí istí voliči dnes vyslovujú nedôveru tomuto politikovi a pociťujú priam fyzickú nevoľnosť, keď ho vidia alebo počujú, lebo nedokázali odhadnúť jeho vlastnosti pred voľbami, hoci bolo indícií dostatok. Títo ľudia sú podobní ako Matovič, aj on teraz nenávidí vlastných kritikov a oponentov a všetko hádže na druhých.

Matovič  trestuhodne premrhal predvolebné očakávania a všetkým ukázal, ako ľahko je získať moc od ľudí a potom sa chovať ako neobmedzený vládca. Čo robil Fico sofistikovane, Matovič to dáva na hulváta. Neštíti sa ničoho, populizmus ho celého zožral a svoje politické poslanie vníma ako dobrodružstvo.

SkryťVypnúť reklamu

Mnohí naši spoluobčania stratili vnútorný kompas. Nevidia a nepočujú pravdu a hľadajú ju na konšpiračných weboch. Od iných očakávajú veľké činy, ale ich vlastné skutky sú k zahanbeniu. Hľadajú profit zo všetkého, sami sú nahnevaní, keď ich niekto „okúpe“. Politikom veria, hoci by ich mali kontrolovať.

Chápem, že hovädo hovädom zostane, ale predsa len sme mysliace tvory. Je načase zmeniť svoj prístup, viacej si všímať vyjadrenia politikov a k volebným urnám pristupovať s väčšou mierou zodpovednosti.

Miroslav Makyta

Miroslav Makyta

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  249
  •  | 
  • Páči sa:  725x

Hľadám svoj priestor a našiel som ho. Zoznam autorových rubrík:  Film a literatúraRecenzieTvorbaMiesto pre životSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

59 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

727 článkov
SkryťZatvoriť reklamu