Úplatok nezapláta dieru alebo poslanecká telenovela

Ak si pán M. myslí, že mu prejdú tieto vilomeniny, tak sa mýli. Vstupom do parlamentu sa stal kontrolovanou osobou a neprejde mu žiaden prešľap. Okamih pýchy, nadutosti a neskúsenosti v politickom ringu sa prejavia veľmi rýchlo.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

V parlamentných voľbách som volil stranu, ktorá ma nikdy nesklamala. Ak je v dobrom slova zmysle nútená spolupracovať s podobnými stranami, je to fajn. Je dobré, ak sa proklamované ciele novej vlády diametrálne líšia od mečiarovských konšpirácií. Rozprávať do médií o rozhovore s úplatkárskym kamošom a nepodať trestné oznámenie aspoň na neznámeho páchateľa je trestuhodné. Určite sa jedná o politickú nezrelosť. Ale nie o občiansku. Lenže pán M. sa stal politicky činným a mal by si na to zvyknúť. Minimálne skôr než začne púšťať do éteru svoje hlášky. Totižto už nie je len „obyčajným človekom“, ktorý obhajuje záujmy svojej straničky, stal sa poslancom Národnej rady. A mal by trestné oznámenie podať hneď. A všetko by mal brať vážne. Ak to tak doposiaľ nepochopil, mal by vyvodiť konzekvencie.

Áno, dáma a páni z Obyčajných ľudí, momentálne žijeme na euforickej vlne, lebo ako všetci hovoria, je lepšia táto cesta ako tá tretia Ficova. Ale... je to aj o zodpovednosti. Nielen o písaní do regionálnych novín, že úplatky zaplátajú diery...

Ad 21:58
Streľba naprázdno... Výzva známym a menej známym. Nič vážne sa nestalo, bol to len pokus. Zainteresovaný sa ospravedlnil, stal sa zrejme hračkou vysokopostavených. Kto je ten úplatkár ?

Ad 00:13
Nie som taký moralista, ako pán M. nazval oponentov... Mal podať trestné oznámenie, lebo je poslancom Národnej rady.

Záverom...
Keďže nie som poslancom Národnej rady a ani sa na to nechystám, konštatujem, že tieto teplotné výkyvy nepomáhajú nikomu. Azda len červeňajúcemu sa Ficovi, ktorý si všetko píše na biely rukáv. Transparentnosť a jasnosť vo všetkom je základným prvkom k znovuobrodeniu spoločnosti. Všetky nejasnosti a upozorňovania na seba len zbytočne zvyšujú napätie. Ak budeme ako oni, nikdy sa spoločnosť nezmení.

Miroslav Makyta

Miroslav Makyta

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  244
  •  | 
  • Páči sa:  539x

Hľadám svoj priestor a našiel som ho. Zoznam autorových rubrík:  Film a literatúraRecenzieTvorbaMiesto pre životSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu