Mafia The Story - 2. Kapitola "Utečenec"

Tom už mal po šichte a dával si prestávku na parkovisku v jeho taxíku. Bolo to tak dva týždne po jeho incidente s mafiánmi, neďaleko Salieriho baru. Už skoro úplne zabudol, čo presne sa odohralo, ale niektoré scény si ešte stále živo pamätal. Teraz však len tak sedel v aute a popíjal kávu. Bol strašne vyčerpaný po celom doobedí za volantom. Povedal si, že si trochu zdriemne. A zrazu ho z driemot vytrhlo prudké a rýchle „BUCH!". Bola to baseballová pálka, ktorá zľahka pristála na bočnom okienku jeho auta, až sa sklo rozletelo. Sklo letiace cez celú prednú časť auta ho našťastie len mierne poškrabalo, ale vystrašilo ho to o niečo viac. Zrazu niekto náhle otvoril dvere a surovo ho vytiahol von z auta. Bol to vysoký chudý chlap s tvárou podobnou myšiakovi. Za istých okolností by to bolo vtipné, ale v tejto chvíli dokázala aj jeho myšiakovská tvár nahnať strach.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

„Tak sme ťa dostali ty hajzel! Pán Morello je poriadne rozhnevaný! Poctivý občan by nemal pomáhať kriminálnikom, ktorých nemá pán Morello rád!" kričal a každú slabiku zvýraznil kopnutím do intímnych partii Tomovho tela. Potom Tom schúlený pri zadnom kolese len počul, ako baseballová pálka znovu a znovu dopadá na jeho taxík. Krčí kapotu a rozbíja sklá. Tom nemal tušenie, ako ho mohli nájsť. Asi to niekto prežil a zapamätal si číslo jeho taxíka a teraz si ho vystriehli. Prišla sa mu pomstiť mafia, ako sa predstavil ten myšiak - Mafia od pána Morella. Zrazu ho ten vysoký myšiak prestal kopať a necitlivo ho postavil a oprel o auto.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Teraz ti tuto Róbert trochu upraví fasádu, nech všetci vidia našu prácu! A potom si už nikto nebude dovoľovať odporovať pánovi Morellovi!" Tom prvýkrát poriadne uvidel druhého mafiána, ktorý mu rozmlátil taxík. Bol to tlstý a veľký chlap, ktorý vyzeral, že vie rozdávať poriadne rany. Ruky mal silné a svalnaté. V Tomovi sa na poslednú chvíľu prebudil pud sebazáchovy až vo chvíli, keď sa tá gorila naňho už zaháňala. Prudko rozrazil oboch mafiánov, ktorí ho obklopovali, rýchlym pohybom dopredu. Vedel, že v priamom súboji nemá s tým hovädom šancu. Pomyslel si, že by mu pán Salieri mohol dnes prejaviť svoju vďaku.. Rozbehol sa teda cez ulicu priamo do štvrte Little Italy. Obzrel sa ešte na tých dvoch za ním, lebo sa mu nezdalo, že sa za ním ešte nerozbehli a hneď mu bolo aj jasné prečo. Nemuseli.

SkryťVypnúť reklamu

„Nenaťahuj to a rovno ho zabi!" kričal ten myšiak na toho tlstého. Ten gigant si vybral z vnútorného vrecka zbraň a začal ju nabíjať. Tom sa prudko otočil a šprintoval ďalej. Obaja sa rozbehli za ním, jeden s pištoľou a druhý s baseballovou pálkou. Tom sa hnal po rovnej ulici a bláznivo si kliesnil cestu počas obedňajšej špičky. Zrazu zaznel výstrel ponad jeho hlavu a odrazil sa od pútača nad ulicou. Všetci okolo neho sa bláznivo rozutekali na všetky strany. Zrazu ani nevedel ako, bežal po ulici sám. Bol veľmi ľahkým terčom pre jeho prenasledovateľov. Ak sa nechcel nechať postreliť, tak musel niečo vymyslieť. Znovu zaznel výstrel, ale tento krát presnejšie, priamo nad jeho ucho. Cítil, ako sa okolo neho zvíril vzduch.

SkryťVypnúť reklamu

„Pomóc, zavolajte políciu!" jačala jedna žena s dieťaťom v kočíku krčiaca sa na obrubníku. Tom ani Morellove gorily si ju nevšímali a ďalej trielili ulicami nevyspytateľného mesta Lost Heaven. Po Tomovej pravici sa zrazu objavila bočná ulička. Tom rýchlo zmenil smer úniku a tak sa na chvíľu dostal mimo dostrel. V uličke zbadal malý vozík s náradím, niekto si vo dvore opravoval auto. Schytil ho a potiahol mafiánom do cesty. Za chvíľu len začul rozhnevaný výkrik.

„Kurva!" zanadával myšiak, keď padal cez vozík s náradím. Jeho ďalšiu nadávku už nebolo počuť, lebo ho následne priľahol jeho partner.

„Ten parchant nám nesmie zdrhnúť! Bež za ním! Nenechaj ho zdrhnúť!" zreval myšiak na toho giganta, keď sa z neho odvalil. Tom sa s novo nadobudnutým optimizmom rozbehol hlbšie do vnútorných uličiek mesta. Zabočil prudko doprava a... slepá ulička. V zúfalstve sa obzeral na všetky strany a hľadal únik. Zbadal jeho jedinú nádej, otvorené okno. Bolo tak nízko, že sa doň dalo bez problémov dostať. Vyšvihol sa teda dnu.

SkryťVypnúť reklamu

„Preboha! Kto ste?!" skríkla zavalitá žena okolo štyridsiatky.

„Prepáčte, ja len prechádzam." ospravedlňujúco hovoril Tom. V uličke už začul hlasy.

„Kam sa podel?" bol to hlas tej veľkej gorily, hrubý a mierne negramotný. Tom rýchlo naznačil žene prstom pritisnutím k perám, aby bola ticho a načúval.

„Bežal určite ďalej rovno! Presne ako som ti hovoril! Ty ma nikdy nebudeš počúvať?!! Bez teba by som ho už dávno odstrelil." zareval naňho ten druhý.

„Tak rýchlo, musíme ho chytiť, lebo nás pán Morello zabije." hovorila ta veľká gorila a z jeho hlasu bolo počuť mierny strach. Potom bolo počuť len rýchle kroky a rozhádané hlasy.

„Nebojte sa, neublížim vám, chcem sa len dostať von." povedal Tom vystrašenej žene a vďačil jej za to, že nezačala kričať.

„Máte problémy s mafiou?" spýtala sa ho až nadmieru kludná na to, že jej do bytu práve vtrhol neznámy človek. Spýtala sa ho to, akoby sedeli pri káve obyčajnou nenútenou otázkou. Ale aj tak ho to dosť prekvapilo. Myslel si, že naňho bude jačať, aby vypadol lebo zavolá políciu.

„Áno, vlastne... ani neviem." bol z toho zmätený. Veď je slušný občan a nechcel nikdy žiadne problémy a teraz... . Má ich až nad hlavu a ešte k tomu s mafiou.

„Viem, môjho manžela zabili, lebo nechcel platiť výpalné. Znovu som sa vydala, ale stále mám pred očami ako ho chladnokrvne zabili." hlas sa jej zatriasol. Jedna jediná slza smútku a rozhorčenia jej začala stekať po líci. Elegantne, ako dáma, si vytiahla vreckovku a utrela si ju.

„Bývam tu v Little Italy rovno v centre mafie a čudujem sa... som ja ale krava! Ale vy už choďte, utečte im, nech nedostanú aj vás, nikomu neprajem taký osud." Tom je bol vďačný. Ukázala mu východ na ulicu a tam už sa cítil v bezpečí. Priveľa ľudí ho obklopovalo na to, aby ho v tom dave niekto spoznal. Rozhodol sa predsa len, že pôjde k Salierimu. K taxíku sa vrátiť nemohol, lebo tam by ho mohli čakať - to bolo najpravdepodobnejšie. Zabočil doprava a bol v časti Little Italy, kde mal Salieri bar. Keď zabočil za roh, pozrel sa za seba, či ho náhodou neprenasledujú. Nevidel nič podozrivé. Otočil sa, že pôjde ďalej a z nepozornosti vrazil do okoloidúceho.

„Pardon, prepáčte, nechcel som." ospravedlnil sa a pozrel sa do koho to vlastne vrazil. Po chrbte mu zbehli zimomriavky. Bola to tá myšacia tvár a za ním jeho partner. Sekundu na seba len pozerali. Najskôr reagoval myšiak.

„TO JE ON!!!" zreval a vyťahovali spolu s partnerom zbrane. Tom sa otočil a rozbehol sa o dušu k Salieriho baru, ktorý bol už na dohľad. Jedna guľka sa odrazila od betónového chodníka pri jeho nohách. Už videl pútač a nápis na skle Salieriho bar. Stačilo už len prebehnúť pár metrov. Ďalší výstrel a tento krát sa kus olova zaryl kúsok od miesta, kde mal Tom pred chvíľou nohu. Ľudia sa zase rozutekali na všetky strany a on sa stal zase perfektným pohyblivým terčom. Mafiáni znovu vystrelili a jedna guľka sa zaryla do dreveného stĺpika verejného osvetlenia, ktoré práve míňal. Druhá si našla svoj cieľ a zasiahla Toma do pravej ruky. Bolesť mu vystrelila z ruky do mozgu neuveriteľnou rýchlosťou. Zatackal sa. Spoza neho bolo počuť radostný výkrik. No hneď na to ho vystriedalo nazlostené zvresknutie. Niekto ho chytil za ramená a napoly vliekol po chodníku. Boli to ďalší dvaja chlapi v tmavých plášťoch, drahých oblekoch a na hlavách mali tmavé klobúky aby im nebolo vidieť do tvárí. Títo mu však boli čímsi povedomí. Aj napriek tomu, že ani jednému nevidel do tváre, zdalo sa mu, že niečo na nich pozná. Cez opar bolesti počul zazvonenie vchodového zvončeka. Posadili ho na stoličku. Barman vyšiel spoza pultu a prevrátil ceduľku s nápisom OTVORENÉ na nápis ZATVORENÉ. Tom tesne pred tým, ako stratil vedomie videl nápis na skle zvnútra miestnosti, do ktorej ho privliekli. rab ohireilaS. Omdlel.

Prebral sa o pár minút neskôr. Skláňali sa nad ním dve veľmi povedomé tváre. Boli to Pauli a Sam.

„No tak... chlapče preber sa... aaa dobré ráno, šípková ruženka." hovoril Pauli, keď sa už už zaháňal, že mu ide dať ďalšiu facku na oživenie. Tom si zrazu spomenul, kde je, prečo tam je a aj ako sa tam dostal. Vyskočil a hneď aj spadol naspäť na stoličku. Bolesť mu začala znovu pulzovať celou rukou.

„Kde sú tí dvaja? Tí čo ma naháňali?" spýtal sa nervózne a vystrašene keď si znovu sadol.

„Tí už dávno plávu niekde v kanáli!" povedal Pauli a Sam sa zasmial.

„Mal si šťastie, guľka ťa len oškrela." oznámil mu flegmaticky Sam.

„Čože??? Mal som pocit že mi prevŕtala ruku!" pozrel sa na miesto kde ho postrelili. Bolo obviazané a určite aj vydezinfikované. Sam a Pauli sa zase zasmiali.

„Nie, keby ti zostala guľka v ruke, necítil by si bolesť hneď, ale až o pár minút. Takto si mal najhoršie za sebou hneď. Teraz už len dúfaj, že sa ti to nezapáli." spolu s Paulim sa smejúc odobrali k baru a Toma nechali zmätene rozmýšľať nad tým, čo sa mu práve prihodilo.

Salieriho chlapci Tomovi vtedy zachránili život. Odvtedy začal Tom vážne uvažovať nad Salieriho ponukou. Rozhodne nebol v dobrej situácií. Peniazmi na opravu taxíku zaplatil dlhy. Ale jeho šéf by nechcel zamestnávať niekoho, koho nemá mafia v láske. Nie je to jednoducho dobrá vizitka. Ako tak sedel pri bare so Salieriho chlapcami a videl tie drahé obleky, hodinky a všetko čo si mohli dovoliť, napadlo ho, že to nemusí byť až taká zlá práca. Nemal jednoducho čo stratiť. Morello ho chcel zabiť a byť taxikárom tiež nebolo úplne to pravé. Ženu a deti vtedy nemal, takže vyhliadka na Salieriho peniaze nebola najhoršia. Lepšie je byť predsa mladý a bohatý!

Miroslav Sedláček

Miroslav Sedláček

Bloger 
  • Počet článkov:  14
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som jednoduchý človek ktorý vyjadruje svoje nie vždy jednoduché názory. Zoznam autorových rubrík:  Mafia The StoryVodná fajkaEkonomická UniverzitaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu