Bláznivý príbeh o bláznovi

Volajme ho Peter, i keď nikto nevie ako sa skutočne volá. Petrov príbeh začal pred 27 rokmi, keď sa ho matka zriekla a nechala ho zabaleného v dekách pred dverami detského domova. Postupne ako rástol, začal sa v ňom objavovať génius. Jeho nápady a myšlienky obdivovali ľudia z celého domova. Pre moje rozprávanie však začína byť zaujímavý, keď mal 17 rokov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

V tom čase vstupuje do príbehu nová postava: Monika. Rovnako dievča z domova, mimoriadne krásne, ktoré sa zhodou okolností dostalo do toho istého domova ako náš Peter. Peter sa s Monikou rýchlo spoznal a veľmi dobre si rozumeli. Monika mala v tom čase iba 13 rokov. O rok neskôr, keď sa peter stal dospelým, musel opustiť domov a postaviť sa na vlastné nohy. Život mu však vrátil všetko čo mu dlžil, lebo deň pred odchodom dostal list z banky. Bol to výpis z jeho termínovaného účtu, ktorý mu založila pred 18. rokmi matka. Nikto netuší, koľko na tomto účte bolo, no vďaka nemu sa mohol postaviť na vlastné nohy a zaistiť si bývanie na kraji mesta. Našiel si prácu, a postupne sa začleňoval do života, keď sa dopočul, že Monika má byť adoptovaná.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tu mu napadla tá osudná myšlienka. Adoptuje si Moniku. Na to však potreboval manželku, a tak spísal celý svoj príbeh. Ponúkol 6-miestnu odmenu žene, ktorá si ho vezme, a po adopcii sa rozvedú. Človek by povedal, že je blázon. Ja si však myslím niečo iné. Už prestal veriť a pomaly strácal všetkú nádej, keď sa mu zrazu niekto ozval. Je na čase do hry zatiahnúť pani Máriu. Mária bola 52 ročná zavalitá žena, ktorej sa tento nápad veľmi páčil. Človek by povedal že je blázon, ale ja si myslím niečo iné. Iba sa chopila možnosti ľahko zbohatnúť. Po dohodnutej svadbe, adopcii a rozvode si Peter zobral Moniku. V tom sa dozvedel, že Mária je Monikina matka. Okrem toho, že Petrova nevlastná dcéra bola teraz jeho manželkou, že jeho dieťa je teda zároveň jeho vnukom sa jeho exmanželka Mária, ktorá teraz bola zároveň jeho svokrou stala ich dieťaťu aj babkou. Monike bola nevlastnou aj vlastnou matkou, a ...

Skryť Vypnúť reklamu


"Človek by povedal že ste blázon", prerušila ma pani Braunová. "Vy ste si ale len vytvoril postavy a príbeh, ktorý Vás chráni pred podvodníkmi". Pani Braunová bola zo všetkých mojích psychologičiek najmilšia. Chvíľku ma ešte analyzovala, potom povedala nejakú diagnózu. Ja som jej ale nerozumel. Dohodli sme sa na ďalšom sedení budúci utorok, pozdravili sa a odišiel som. Peter mlčal, asi mu pani Braunová pripomínala pani Máriu. Na stretnutie som už nedošiel, mne sa totiž tiež rovnako ako Petrovi zdalo, že je milá len aby zo mňa vytiahla čo najviac peňazí. Špina!

Mišo Pavlik

Mišo Pavlik

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

neberte moje názory vážne, som len študent :) Zoznam autorových rubrík:  bielačiernaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Skryť Zatvoriť reklamu