Píšeme Vám, kapitán Danko

Píšeme Vám, lebo sme Vám už dlho nepísali, bo sme Vám chceli nechať čas, kým si prečítate všetky tie listy, čo prišli do parlamentu pre poslancov. Aj tie, čo Vám nenápadne potiahol Guspan, aby ich palpačne skontroloval.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Tak nevieme, či sa mu podarilo ochytať konečne všetky písmená, lebo listov to bolo od minulého roka dosť, ako pre Ježiška. Ako ochytať sa mu ich podarilo určite, a aj prečítať, len či pochopiť, to nevieme. My sme Vám písali asi príliš zložito, lebo na náš list ohľadne futbalového ihriska sme dodnes nedostali odpoveď. Tak neviem, či ste pochopili, že ho stále chceme, lebo ešte sa u nás premiér neukázal a ako sa tak pozeráme, tak už ani neukáže. A naša 4. okresná bundesliga je ohrozená.

Inak, dnes sme videli vydarenú fotografiu novej vlády. Jožo hovorí, že vyzerá ako jeho svadobná, len miesto nevesty sú na nej štyri svokry.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Stále nechápeme, prečo Vám nevymyslia aj nejaké ministerské kreslo, veď vy by ste zvládli aj dve funkcie naraz. Napríklad minister zemegule by ste mohli byť. To by bola aká fotografia! Vy s atlasom v rukách, lebo ten netreba čítať, a ministerka Laššáková v gumákoch – to by bolo veľmi štýlové. Mne aj chlapom v krčme by sa to páčilo, len Kveta precedila cez zuby, že by to vyzeralo ako zátišie s vajdom a družstevníčkou. Neviem, čo je taká odporná, asi na pani ministerku žiarli, lebo nemá také gumáky ako ona. Tie ženy si teda fakt vedia závidieť všetko, aj špáradlo.

Ale ešte k tej fotke - trochu nás zarazila tá ruská vlajka v pravom rohu, čo sme zase my až tak veľmi nepochopili. Neviem, či preto, že sme mali každý v sebe po sedem poldecákov, alebo sme už zase ruská gubernia. Tak hádam to prvé. Hlavne kvôli Vám. Lebo vy máte problém aj s latinkou, čo by to porobilo, keby ste sa museli učiť ešte azbuku!

SkryťVypnúť reklamu

Ale nie to sme chceli.

Veľmi sa nám pozdáva nákup tých transportérov z Fínska, čo sa majú skladať u nás, na Slovensku. Tak sme sa chceli opýtať, či by sa nedali skladať na našom družstve, lebo Karol, náš starosta, a predseda družstva zároveň, povedal, že keď zase nedostaneme dotácie z platobnej agentúry, môžeme to zabaliť. A vyzerá to tak, že nedostaneme, lebo sme v dedine nenašli ani jedného Taliana a Karol povedal, že to je podmienka. Tak by nám tie transportéry Troška vytrhli tŕň z päty.

Aj sme sa o tom bavili s chlapmi v krčme a zvažovali sily a asi by to išlo, lebo automechanik Fero, prezývaný aj Žiarlivý Otelo vraví, že by to dal. Že keď už celému okresu dokáže opraviť chladničky a práčky, transportér dá dokopy ľavou zadnou. Tak sme chceli, či sa nemôžete opýtať pána ministra. Veď zaplatené ste už dostali, a my tu máme fakt šikovných ľudí. Napríklad Chromý Jano pred mesiacom vyhral okresný prebor v skladaní Lega, tak by mohli byť s Ferom predáci. A dosťahovali by sa aj chlapi z Revúcej, že by už nemuseli chodiť za robotou do Čiech, lebo tam ani Euro nemajú.

SkryťVypnúť reklamu

Len teda by sme potrebovali vedieť, či nám tí Fíni budú platiť v hotovosti, na faktúru, alebo v naturáliách, lebo ak v naturáliách, tak to asi nebude možné, lebo nevieme, kde by sme ustajnili toľko sobov. Tak dajte vedieť, lebo ak by to nešlo, hlásime sa na skladanie stíhačiek.

Kapitán, je toľko vecí, čo by sme Vám chceli povedať. A za toľko sme Vám vďační. Napríklad vďaka Vám sme pochopili, že za to, že ešte stále nemáme ten futbalový štadión môže Radičová. Dobre ste to v tých Hlavných správach povedali. Na parádu. A ešte aj so Sulíkom môže za úhyn poslednej prasnice na našom družstve, aj keď neoficiálne ju prizabil agronóm, keď mu vletela do kukurice. A určite aj za to, že Majka z Gurunu pristala v Čabovciach a nie u nás v dedine. Viete ako tým ukrátila naše deti ?!

SkryťVypnúť reklamu

Za tú Majku je teda nasrdená aj Kveta z krčmy a predseda, lebo Kvetu obrala o kšeft a dedinu o rozvoj intergalaktickej turistiky.

A chápeme aj Vašu zlosť voči Sorosovi. Však už len to meno je národná tragédia.

Nielen že platí deťom prvomájové sprievody v marci a nejaké odznačiky, čo nemá žiadnu logiku a vy tomu nemôžete rozumieť. Aj keby ju malo, teda tú logiku, čo to je, že Vás aj vynecháva z výplatnej listiny. Však ako vy k tomu prídete, že akurát Vám nezaplatí štipendium v zahraničí, ale zaplatí ho nejakému Orbánovi. No predstavte si. Zase Maďarovi! Úplatný hajzel je to. Za tri kilá čabajky a fľašu barack pálinky, no uznajte… Keby bol povedal, poslali by sme mu slivovicu! Aj za vrece oštiepkov. Nejak by sme sa poskladali z toho trinásteho a štrnásteho platu, keby sme mali istotu, že tam zostanete. Lebo my by sme Vám dopriali medzinárodnú kariéru z celej našej prostej slovenskej duše. My sme velice prajný národ.

Len skeptik Ďuro, pôvodným povolaním filozof tvrdí, že by to asi neprešlo, lebo na tie zahraničné školy neberú dislektikov. A že ani autistov. Síce nevieme, čo to je, ale hlboko nás to urazilo. A Chromý Jano, predák, povedal, že on to len tak nenechá a s prvými tromi poskladanými transportérmi vyrazí na Budapešť. Len ešte musí zohnať ďalších dvoch šoférov a benzínovú pumpu.

Kapitán Danko,

a tie prvomájové sprievody ste dali fakt na jednotku. Aj tie vystúpenia v televízii. To ste nás dostali. Dokonca aj Kveta bola nalepená na obrazovke ako osa na bonbóne. Akurát nevieme, prečo furt plakala, keď Vás videla. Viac plakala, len keď v televízii vystupoval Blaha a keď ten zastupujúci premiér predstavil vládu. Čomu zase ja nerozumiem, načo bol okolo toho taký rozruch, keď som si ani nevšimol, že je nová a on tam je len na záskok. 

Akurát Karol sa zamyslel, a po treťom Fernete ho napadlo, že keď je tam na záskok, či by ste nám ho potom nemohli požičať do družstva, len pre tie dotácie, keď ich u nás dostávajú len Taliani. No nápad to nie je zlý a Vám by v Bratislave ani nechýbal, vy si vystačíte aj sám. Hlavne ho neposielajte na východ, lebo tam nič nie je, a kde nič nie je, ani čert neberie.

Ešte sme Vám chceli povedať, že sa nám veľmi páčilo, ako ste rozniesli Kollára, ale ešte viac, ako ste vyhodili Matoviča z parlamentu. Tak naozajsky. Rázne. Ako sa na kapitána patrí. Len škoda, že už nebol v sále, malo by to väčšie grády.

No nič, kapitán. Skúste sa teda zamyslieť nad tými transportérmi. Alebo nad tými stíhačkami. A keby to nešlo, budeme Vám vďační aj za nejakú vojenskú loď. Najlepšie lietadlovú. Jednu by sme na družstve zložili, ale viac nie, lebo ďalšia by sa nám už do rybníka nezmestila. A kuknite sa aj na to ihrisko. A ešte sa Vás mám opýtať, kde sú teraz tie prostitútky, čo ste v tom bordeli vymenili, lebo na Seycheloch je ich dosť a u nás v dedine by sa minuli. 

Tak ďakujeme za odpovede a zostávame s pozdravom

Výložky bozkávam!

Vaši občania z Dolných Splaškov

Monika Kozelová

Monika Kozelová

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  43
  •  | 
  • Páči sa:  6x

Monika Kozelová, textárka, dramaturgička, absolventka VŠMU, ochranárka. Je zakladateľkou občianskej iniciatívy SOS Bratislavský hrad a Slovenskej aliancie ochrancov zvierat, Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu