Stiahnite si okno, pán premiér

Pán premiér, predstavujem si vás, ako v čase Vašich DVOJMESAČNÝCH PRÁZDNIN jazdíte vo svojom služobnom aute za naše štátne peniaze a začínate riešiť stranícku župnú predvolebnú kampaň. Veď našim ľuďom treba pomôcť

Písmo: A- | A+
Diskusia  (65)

Sedíte na zadnom sedadle a čítate si príhovory, ktoré vám pripravili Vaši PR manažéri a hovorcovia, rovnako platení z našich daní. Za tmavými oknami Vášho štátneho auta memorujete informácie o nebezpečnosti migrantov, ktorých ste sem nechali nasilu doviezť, pokúšate sa zapamätať si, koľkým rómskym rodinám ste už postavili domčeky a koľkým sa ich chystáte postaviť. Učíte sa naspamäť počet kilometrov postavených diaľnic a postavených mostov (tie zrútené sa v materiáli neobjavili), počet najazdených kilometrov pri výjazdových zasadaniach a počet nezmyselne vynaložených finančných prostriedkov na digitalizáciu, či elektronizáciu štátnej správy. Premýšľate, ako nasľubovať ľuďom sociálne byty bez toho, aby to už teraz nevyzeralo ako táranie a ako všetkým porozprávať o poklese nezamestnanosti bez toho, aby ste im nemuseli vysvetľovať, prečo robotníci na diaľnici pri Žiline, pracujúci 30 dní mesačne a dvanásť až štrnásť hodín denne majú na oficiálnej výplatnej páske 400 Eur a zbytok výplaty na čierno. A prečo je ich mzda 5 Eur na hodinu, keď Vaši priatelia stavitelia dostávajú z Eurofondov na ich výplaty takmer štyri krát viac. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

K vlakom zadarmo pridáte zadarmo aj ponorky a raketoplány, lebo viete, že kým tí študenti, čo za z tejto vašej "srandy" tešia, dospejú a začnú makať, aby zaplátali tie dlhy, čo ste svojim populistickým a neekonomickým krokom narobili, vy už budete na onom svete. Alebo na Belize.
Váš štátom platený šofér Vám priebežne hlási polohu, vy si pokojne popíjate svoju obľúbenú coca-colu a úporne premýšľate, ako vysvetliť dôchodcom, že tých 1,90 Eur, ktoré ste im pridali sú skutočne zásadná suma, lebo si za ne dokážu kúpiť o 10 rohlíkov viac.
Predstavujem si Vás, ako si vyzúvate svoje kožené poltopánky a z ruky dávate dolu svoje niekoľkotisícové Rolexky zakúpené Vašou manželkou za jej učiteľský plat 4000 Eur mesačne, z ktorého dokáže zabezpečiť aj Vaše bývanie v najdrahšom obytnom dome na Slovensku. 
Sedíte tam s hlavou v papieroch a memorujete. Občas odpíšete na sms Širokému, Haščákovi alebo Brhelovi, aby ste ich uistili, že s ich odmenou za likvidáciu tejto krajiny je všetko v poriadku. 
Predstavujem si Vás pán premiér, na čo by ste mysleli, keby spoza tmavých okien Vášho auta bolo vidieť von. Čo by ste robili, keby ste zistili, že v tejto krajine žijú osamelé matky s deťmi, ktoré musia vyžiť z 80 Eur mesačne. Že tu máme postihnuté deti! Predstavte si! A mnohé z nich nemajú nárok ani na zdravotné pomôcky, alebo príspevok na opatrovanie. Že tu máme nemocnice v ktorých nie je toaletný papier, príbor ani ten hliníkový, dokonca v niektorých ani lieky, sestričky a lekári. Že tu máme tak veľa policajtov, ako vo Fínsku vedcov a tak málo vedcov, ako vo Fínsku policajtov a napriek tomu chlapi strieľajú ženy na ulici aj po tom ako sa s obavami o život obrátili na naše policajné zložky. 
Zistili by ste, že slová "Pomáhať a chrániť" patria skôr na ruksaky občianskych aktivistov ako na autá našej polície. Možno by ste zbadali, že nám ubudli lesy, kultúrne pamiatky, továrne aj farmy, ale za to nám vyrástli nezmyselné hypermarkety a business centrá. Uvideli by ste to množstvo žobrajúcich bezdomovcov, ktorých na ulicu dostali nebankovky. Z diaľky by ste zbadali aj Vami nastavané futbalové ihriská, ako zívajú prázdnotou, lebo rodičia na tréningy svojich detí nemajú. Uvideli by ste inžinierov a 50 ročné magistry, ako vykladajú tovar v Tescu za 300 Eur mesačne, lebo ich nikto iný nechce zamestnať. Uvideli by ste starčekov, ktorých okrádajú detské gangy, aj šikovné rómske deti, ktoré padajú do Vašich sociálnych sietí, lebo nemajú na školné. A tak krásne spievajú!
Možno by ste si všimli aj vyhodené zvieratá, potulujúce sa okolo cesty a možno aj tých poľovníkov, čo do nich s láskou k zbrani strieľajú. Asi by ste im zamávali, veď to sú Vaši voliči. Možno by ste konečne zbadali tie rozkradnuté budovy zavretých škôlok, škôl a nedostavaných štátnych stavieb. A asi by ste si všimli, že tu máme zahraničných turistov menej ako šafránu. Veď čo by tu aj robili..... pamiatky už nemáme a betónové garáže majú aj doma.
A možno aj tých skromných a šikovných mladých ľudí na úradoch práce, ktorým tak hlasno a donekonečna sľubujete hory-doly. Určite však neuvidíte tých čo odišli do zahraničia a utierajú zadky rakúskym dôchodcom, alebo napchávajú jahody do plechoviek v anglických konzervárňach.
No iste - sľubom nezarmútite! A tak sľubujete. Modré z neba. Ja viem, robíte to pre ľudí. Konkrétne pre Pašku, Tkáča, Póora, Tomanovú, Maňku, Világyho, Maďariča, Počiatka....... a pre seba.
Sedíte tam za tými tmavými oknami a nevidíte nič. A ja márne dúfam, že sa v tom aute raz zakuklíte a už nevyleziete. 
Alebo že raz predsa pochopíte, že v tejto krajine žijú ľudia. Nie otroci. Ale to pre to musíte niečo spraviť. Tak skúste začať tým, že si na úvod OTVORÍTE TIE SPROSTÉ OKNÁ, PÁN PREMIÉR!

Monika Kozelová

Monika Kozelová

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  43
  •  | 
  • Páči sa:  6x

Monika Kozelová, textárka, dramaturgička, absolventka VŠMU, ochranárka. Je zakladateľkou občianskej iniciatívy SOS Bratislavský hrad a Slovenskej aliancie ochrancov zvierat, Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu