Výzva pre naozaj slušných ľudí

Pred časom som na FB označil pána Dobrovodského z Malaciek za slušného človeka, ktorý sa v tomto štáte nevie domôcť práva. Osobne pána Dobrovodského nepoznám a súdil som tak na základe videí a článkov o jeho prípade. Chcel by som tomu naďalej veriť a preto píšem túto výzvu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Rozumiem frustrácii pána Dobrovodského z postupu slovenských inštitúcií, ktoré nielenže nekonajú tak ako by mali, ale konajú častokrát spôsobom, ktorý sa dá označiť za výsmech do tváre daňového poplatníka snažiaceho sa dodržovať zákon. Štát tak vytvára občanov dvoch kategórií. A rozumiem aj tomu, že po niekoľkých rokoch už sám nevie, na koho sa obrátiť. Situácia, do ktorej pána Dobrovodského nedostala iba skupina neprispôsobivých Rómov ale aj štátne orgány, sa môže stať komukoľvek z nás. Vďaka legislatíve a politikom, ktorí na Slovensku 20 rokov riešia hlavne to, kde z verejných zdrojov odtrhnúť najväčší kus koláča, by si dnes v takejto situácii nikto z nás nebol schopný pomôcť v intenciách zákona.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A tak sa k slovu čoraz častejšie dostáva M. K. a jeho banda nacistických prázdnych hláv, ktorí nechutným spôsobom zneužívajú frustráciu ľudí z nemožnosti domôcť sa práva. Začína sa uplatňovať slovenské príslovie topiaci sa aj slamky chytá. Slamka však topiaceho nezachráni, rovnako ako nenávisť nevyrieši rómsky problém na Slovensku a ani žiadny iný. Ak žiadame slušné riešenie problému, nemôžeme ho požadovať od bandy, ktorá velebí nacistický slovenský štát a nacistické praktiky. O skutočné a humánne vyriešenie rómskeho problému im ide až v poslednom rade. Jeho vyriešením by stratili ďalšiu príležitosť, ako prezentovať svoj zvrátený pohľad na svet. Každou podporou chorých myslí nielenže nič nevyriešite, ale strácate morálny kredit rovnako ako aj sympatie naozaj slušných ľudí, ktorých záujem o riešenie problémov na Slovensku je naozaj úprimný.

SkryťVypnúť reklamu

Preto vyzývam všetkých ľudí, aj Vás pán Dobrovodský, vytrvajte a požadujte od politikov riešenia, požadujte legislatívu zabezpečujúcu vymožiteľnosť práva a rovnosť pred zákonom, ale nelegitimizujte svojím konaním (napríklad účasťou na pochodoch s nacistami) zvrhlú ideológiu a zostaňte naozaj slušnými ľuďmi!

Stanislav Mošovský

Stanislav Mošovský

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Ekonóm, člen predsedníctva OZ Mladí liberáli a zástanca rakúskej ekonomickej školy Zoznam autorových rubrík:  PolitikaEkonomikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu