Zámienka voliť.

Som rozhodnutý ísť voliť. Napriek tomu, že som znechutený z politikov, ktorých som volil doteraz. Napriek tomu, že ani tí noví ma nepresvedčili, že sú kompetentní riadiť krajinu.Mám totiž vybranú stranu, ktorú by som v parlamente už vidieť nechcel. Svojím hlasom chcem preto prispieť k tomu, aby sa do parlamentu nedostala.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

V minulých voľbách táto strana získala 128 490 hlasov pri celkovom počte platných hlasov 2 529 385. To predstavovalo 5,07%. Ak by k urnám prišlo o 41 000 ľudí viac, a nikto z nich by ju nevolil, nevyhnutnú 5% hranicu by táto strana neprekročila. Stačilo tak málo a niektorí jej predstavitelia by si mohli už len bezstarostne užívať provízie za pod cenou predané emisné kvóty!


Tento rok je očakávaná ešte nižšia volebná účasť, než bola naposledy. Obávam sa preto, že tejto strane postačí na dosiahnutie 5% hranice dokonca menej hlasov než v minulých voľbách.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


Preto som sa rozhodol, že k voľbám pôjdem a odovzdám svoj hlas jednej z mikrostrán. O jej existencii som sa dozvedel zo Zoznamu zaregistrovaných kandidátov a v poslednom volebnom prieskume dosiahla „závratných" 0,2%.


Svojou voľbou tak zvýšim počet platných odovzdaných hlasov a tým i počet hlasov, potrebných pre dosiahnutie „magickej" 5% hranice.

Dalibor Motl

Dalibor Motl

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Dokážem sa tak zamračiť, že sa ku mne nepriblížia ani voňavkári v supermarkete. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu