reklama

Z cyklu Pozoruhodnosti Slovenska: SME PODVOD

Pohodlne sa usaďte a otvorte si pukance. Toto bude napínavé pokračovanie slovenskej telenovely.

Z cyklu Pozoruhodnosti Slovenska: SME PODVOD
Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

Asi pred mesiacom zatkla polícia v Tivate v Čiernej Hore Slováka R.B. NCB Interpol Bratislava naňho vydal zatykač pre spáchanie trestných činov založenia zločineckej organizácie, účasti na činnosti zločineckej organizácie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Tento nenažraný mladík bez krku a so zlatými guči puči okuliarmi si zašiel do Čiernej Hory kúpiť už tretiu luxusnú jachtu. Strašne sa mu páčila a tak si ani nevšimol, že na tú tretiu jachtu ho nalákal policajný agent. Teraz plače vo vydávacej väzbe v Montenegre.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

R.B. sa intímne kamoší so slečnou M.Š., ktorá vystupuje ako luxusná instagramová s.miriamm a užíva si v Dubaji. Keď ešte slečna miriamm vyzerala celkom inak, pracovala za 909 eur mesačne pre Sme Rodina práve počas pandémie a po nej. Tento detail je vhodné si zapamätať.

A teraz trošku backgroundu, aby ste pochopili súvislosti.

Pamätáte sa na prípad, v ktorom fiktívne firmy podvodom vytiahli z pandemickej pomoci 24 miliónov eur? Cez pezinský úrad práce dostali 24 miliónov na udržanie zamestnancov, ktorých nemali.

Minister Krajniak vtedy vyhlásil, že za podvod necíti zodpovednosť, lebo išlo o zlyhanie dvoch úradníčok z Pezinka. Tie tety sa okázalo vozili na BMW a na Porsche a tvárili sa, že to majú od Ježiška.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Polícia a  novinári z investigatívneho centra Jána Kuciaka prišli na to, že táto slovenská pobočka bola súčasťou širšej zločineckej siete, na čele ktorej stáli Balkánci a nejakí Gréci. Na Slovensku obvinili štyri osoby, dvoch už stihol zachrániť generálny prokurátor cez Žilinkov obľúbený paragraf 363.

Zdá sa, že slovenská banda bola zložená zo smiešnych a nie zrovna inteligentných postavičiek, pre ktoré je fotka na instagrame dôležitejšia ako zakrytie stôp po tomto primitívnom subvenčnom podvode. R.B. pracoval v nedávnej minulosti ako automechanik a v podvodoch je zatiaľ neobratný.

Keď tie peniaze z pandemickej pomoci ukradli, lámali si hlavu nad tým, ako ich vyniesť za hranice – do Čiernej Hory, do Dubaja atď. Prišli s plánom nakúpiť luxus – hodinky za 200 000/ks, všelijaké tie mega drahé kabelky a extrémne autá – Bugatti, Rolls Royce, Lamborghini atd. Nakúpili ich naozaj veľa a vyviezli ich cez rôzne cesty do Dubaja. Tam si otvorili luxusné autopožičovne (FiveStar).

SkryťVypnúť reklamu
reklama

O reklamu na autopožičovne v Dubaji vlastnené Slovákmi sa ochotne postarali aj naše celebrity. Napríklad Queen Plačková alebo Rytmus. Podľa mňa to robili ako nezištnú službu pre svojich slovenských rodákov, s ktorými ich okrem rodnej hrude spája okázalý (ne)vkus. Rodičia, prosím, skontrolujte svoje teen ratolesti, koho sledujú na instagrame a skúste im odporučiť Paľa Čekana. Možno takto spoločne zachránime budúce generácie.

Viete, čo je na tejto story naozaj zaujímavé? Že naše bulvárne médiá o tomto všetkom pár týždňov pred voľbami mlčia. Médiá z Čiernej Hory informovali o zatknutí podvodníka R.B. už pred viac ako mesiacom.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Pripomeňme si, kto vlastní bulvár na Slovensku... Potom nám nebude čudné, že namiesto odkrytia zločineckej organizácie, ktorá zneužila eurofondy a ktorej súčasťou má byť aj  M.Š., bývalá asistentka Sme Rodina, informujú o 16-tom dieťati Borisa Kollára a o tom, že Plačková ženila brata v mega luxuse.

Verím, že ste sa pri sledovaní ďalšej časti seriálu Pozoruhodnosti Slovenska cítili príjemne a že 30. septembra pôjdete voliť.


https://www.telegraf.rs/vesti/jugosfera/3708655-u-tivtu-uhapsen-osumnjiceni-za-milionsku-prevaru-u-slovackoj

Lucia Nicholsonová

Lucia Nicholsonová

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  120
  •  | 
  • Páči sa:  1 105x

Srdcom som matka, novinárka, športovkyňa a niekto, koho vyrušujú rôzne skrivodlivosti sveta a má neustále nutkanie ich naprávať. V parlamente, na ulici, v rodine. Pred ideológiou uprednostňujem zdravý rozum a úsudok a mám rada slobodu. Slobodu jednotlivca. Píšem knihu, bicyklujem a behám. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

79 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu