reklama

Pomáhame. Aj vďaka vám.

Onkologické pacientky a pacienti nie sú iba číslo v štatistikách! Sú to ľudia, pre ktorých je každý deň veľmi vzácny.

Pomáhame. Aj vďaka vám.
Robíme osvetu po celom Slovensku o prevencii proti rakovine (Zdroj: NIE RAKOVINE)
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Spolu sme silnejší

Spolu sme silnejší, väčší a dokážeme urobiť omnoho viac. V uplynulom roku sme zvládli aj tieto život zachraňujúce aktivity:

  • vedieme 5 unikátnych Pacientskych poradní NIE RAKOVINE v nemocniciach v blízkosti onkologických pacientov

  • osobne nás navštívilo 623 onkologických pacientiek a pacientov, ktorí vyhľadali naše Pacientske poradne

  • našich 64 dobrovoľných poradkýň a poradcov im podáva pomocnú ruku v najťažších chvíľach života

  • zodpovedali sme 1425 otázok v online poradni na našej stránke www.nierakovine.sk

  • zavolalo nám skoro 1200 ľudí na našu bezplatnú linku 0800 800 183

  • navštívili sme 10 škôl + 23 miest v rámci Turné NIE RAKOVINE po celom Slovensku.

Každá z našich aktivít má jeden cieľ: pomáhať.

Bývalí pacienti radia a pomáhajú

V rámci Turné NIE RAKOVINE sa môžete stretnúť s našimi zakladateľmi - Janou Pifflovou Špankovou, Bibianou Ondrejkovou aj Patrikom Hermanom. Samozrejme, aj s našimi dobrovoľníčkami a dobrovoľníkmi z radov bývalých onkologických pacientov. Hovoríme, že pacient pacientovi rozumie. Preto dokážeme podávať pomocnú ruku na miestach, kde sa mnohí dozvedajú o svojej diagnóze. Naše Pacientske poradne nájdete v Bratislave v Národnom onkologickom ústave, v Košiciach vo Východoslovenskom onkologickom ústave, v Nitre, Prešove a Trnave vo fakultných nemocniciach.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Radíme, ako sa dá žiť s rakovinou. Pomáhame v najťažších chvíľach onkologickým pacientom a ich rodinám - a to praktickými radami, psycho-sociálnou pomocou, odporúčaniami v stravovaní. Odpovedáme na otázky pacientov, ktorým sa s diagnózou zrútil ich doterajší svet.

Spolupracujeme s odborníčkami a odborníkmi

Na Slovensku máme veľa špičkových lekárov, odborníkov, vedcov aj špecialistov, ktorí s nami spolupracujú. Vďaka ich prednáškam poznáme najnovšie európske aj svetové trendy, o ktoré sa opierame pri ochrane záujmov onkologických pacientov. Považujeme to za mimoriadne dôležitú súčasť našich aktivít, pretože vieme, aké je to bojovať s rakovinou, a zároveň si hľadať relevantné zdroje informácií. Všetko dôležité publikujeme na našej stránke www.nierakovine.sk alebo našich sociálnych sieťach.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Spájame tých, čo chcú zlepšiť situáciu v onkológii na Slovensku. Chceme, aby sa onkologickým pacientom dostala rovnako kvalitná a moderná liečba ako v iných európskych krajinách. Pracujeme neustále na tom, aby zákony nevytvárali z onkologických pacientov ľudí druhej kategórie.

Aj silní potrebujú pomoc

Našu misiu vykonávame s láskou a rešpektom. Rozumieme pacientom, pretože sme to prežili aj my. Odovzdávame naše skúsenosti, otvárame pomocnú náruč a (obrazne povedané) zdvíhame onkologických pacientov pri tvrdom páde na zem. S rešpektom pristupujeme ku starostiam a bolestiam, ktoré prežívajú. Kedysi sme aj my potrebovali takúto pomoc, ale ešte nebola dostupná.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Aj silní potrebujú pomoc. Rakovina nás posilnila natoľko, aby sme dokázali pomôcť najslabším. Bez vašej podpory je to však nepredstaviteľné. Preto by sme vás aj touto cestou chceli poprosiť o pomoc, ktorú nám môžete vyjadriť poukázaním 2 % z daní na NIE RAKOVINE (IČO: 50654896) alebo aj pravidelným darom na www.nierakovine.sk/podporme

Ďakujeme!

Aliancia NIE RAKOVINE

Aliancia NIE RAKOVINE

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  17x

Sme pacientska aliancia NIE RAKOVINE, ktorá obhajuje práva onkologických pacientov. Spájame všetkých, ktorí môžu zlepšiť onkológiu na Slovensku, podporujeme primárnu prevenciu a včasnú diagnostiku. Pomáhame onkologickým pacientom a ich príbuzným zvládnuť náročné situácie - poskytujeme psychickú podporu, sociálne poradenstvo a praktické rady ako zvládať liečbu. Aliancia NIE RAKOVINE poskytuje svoje poradenské služby na týchto platformách: Online poradňa Bezplatná pacientska linka: 0800 800 183 Pacientske poradne Zakladajúci členovia Jana Pifflová Španková, Bibiana Ondrejková a Patrik Herman založili alianciu NIE RAKOVINE dňa 17.11.2016, ktorý je Medzinárodným dňom boja proti rakovine pankreasu. Vznikla platforma, ktorá nielen zastrešuje a pokračuje v činnosti Europacolon Slovensko, ale svoje aktivity naďalej rozširuje. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

289 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

73 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu