Sviatok darovania #GivingTuesday

Giving Tuesday je deň plný darovania. Je to deň, v ktorom prejavujeme svoju solidaritu s neziskovými organizáciami.

Sviatok darovania #GivingTuesday
#GivingTuesday je 29. novembra 2022 (Zdroj: Aliancia NIE RAKOVINE)
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Kedy a prečo vzniklo #GivingTuesday?

Už niekoľko rokov sa na Slovensku stretáme s pojmom Giving Tuesday. Vznikol v USA v roku 2012, kedy Henry Timms inicioval vznik tohto podujatia. Postupne sa do #GivingTuesday zapojilo až 80 krajín sveta a Slovensko je medzi nimi. Koná sa päť dní po Dni vďakyvzdania, tento rok pripadol dátum na utorok 29.11.2022.

Giving Tuesday vznikol ako jednoduchá myšlienka: deň, ktorý vyzýva ľudí konať dobro. Táto myšlienka sa rozrástla do celosvetového hnutia, ktoré inšpiruje stovky miliónov ľudí, aby dávali, spolupracovali a oslavovali štedrosť. Neziskovým organizáciám dáva šancu vyzbierať viac peňazí, ako by získali v bežný deň darovania, preto mnohé organizácie vytvárajú špeciálne kampane, aby sa do tohto dňa darovania zapojili.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak sa chcete zapojiť, môžete tak urobiť rôznymi spôsobmi:

  •      Darujte peniaze svojej obľúbenej charite.

  •      Podporte alebo začnite miestnu zbierku.

  •      Darujte svoj čas alebo talent.

  •      Hovorte o svojej obľúbenej veci na zvýšenie povedomia.

  •      Šírte správu o niekom, kto niečo zmenil.

  •      Použite hashtag #GivingTuesday na Twitteri, Instagrame atď.

Poďme spolu na kávu

My prichádzame tento rok s pozvaním na kávičku. Radi prijmeme vaše pravidelné pozvanie na kávu - vo virtuálnom svete. Poteší nás, ak si nastavíte pravidelný dar pre NIE RAKOVINE v cene šálky voňavej kávy. Táto pravidelná "šálka" nám pomôže zabezpečiť viac vzdelávacích aktivít pre verejnosť - napríklad naše celoslovenské turné NIE RAKOVINE, kde šírime život zachraňujúce informácie. Vaša pravidelná mesačná pomoc je pre nás silou, ktorá nám dovolí robiť viac akcií v oblasti onkológie. Čím viac kávičiek spolu "vypijeme", tým viac aktivít dokážeme realizovať. Každý jeden dar pretvárame do reálnych výsledkov, ktoré môžete sledovať na našom webe aj sociálnych sieťach.

SkryťVypnúť reklamu

Darovanie je sila

Aké sú výhody dávania? Bolo dokázané, že dávanie znižuje krvný tlak a znižuje stres. Toto zníženie podporuje dlhší život a lepšie zdravie. Darovanie podporuje sociálne spojenie. Štúdie ukazujú, že keď dávate druhým, vaša štedrosť sa často prenesie na niekoho iného alebo sa vám vráti.

Darovanie je silná, pozitívna energia - vychádza totiž z vášho srdca. Nezáleží na tom, ako sa zapojíte, koľko a čo darujete. Podstatné je, že dôvod zapojenia sa (nielen) do #GivingTuesday je dôležitý pre vás. Za to vám ďakujeme z celého srdca!

Ďakujeme, že sa pridáte k našim darkyniam a darcom, vďaka ktorým dokážeme ešte viac:
https://nierakovine.darujme.sk/spolunakavu/

SkryťVypnúť reklamu

Pri šálke kávy hovorme o zdraví.
Pri šálke kávy hovorme o zdraví. (zdroj: Aliancia NIE RAKOVINE)

Kávový song si môžete vypočuť a aj si ho zaspievať spolu s nami. Smelo do toho!

Ďakujeme, že spolu s nami hovoríte #NIERAKOVINE

Aliancia NIE RAKOVINE

Aliancia NIE RAKOVINE

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  16x

Sme pacientska aliancia NIE RAKOVINE, ktorá obhajuje práva onkologických pacientov. Spájame všetkých, ktorí môžu zlepšiť onkológiu na Slovensku, podporujeme primárnu prevenciu a včasnú diagnostiku. Pomáhame onkologickým pacientom a ich príbuzným zvládnuť náročné situácie - poskytujeme psychickú podporu, sociálne poradenstvo a praktické rady ako zvládať liečbu. Aliancia NIE RAKOVINE poskytuje svoje poradenské služby na týchto platformách: Online poradňa Bezplatná pacientska linka: 0800 800 183 Pacientske poradne Zakladajúci členovia Jana Pifflová Španková, Bibiana Ondrejková a Patrik Herman založili alianciu NIE RAKOVINE dňa 17.11.2016, ktorý je Medzinárodným dňom boja proti rakovine pankreasu. Vznikla platforma, ktorá nielen zastrešuje a pokračuje v činnosti Europacolon Slovensko, ale svoje aktivity naďalej rozširuje. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

66 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu