Náboženstvo v Maďarsku

Náboženský život v Maďarsku

Náboženstvo v Maďarsku
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Obyvateľstvo Maďarska je prevažne katolícke s menšinou vyznávajúcou protestantizmus. V rámci protestantských skupín sú členovia maďarskej kalvínskej cirkvi a maďarskej luteránskej cirkvi. V 1900. rokoch 100. storočia mali tiež počet takmer XNUMX XNUMX Židov.

Od obdobia komunizmu (40. roky) do konca 1980. rokov sa náboženské organizácie oddeľovali od štátu, aj keď stále existoval štátny úrad pre cirkevné záležitosti, ktorý kontroloval mnohé z ich aktivít. V tých chvíľach pri rozpustení rôznych náboženských rádov sa vláda zmocnila rôznych kláštorov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Náboženské zloženie Maďarska je nesmierne rozmanité s rôznymi destináciami a pamätihodnosťami, okrem vyššie spomenutých, ktoré možno zaradiť do židovsko-kresťanského okruhu kultúry, sa v krajine nachádzajú aj moslimské ale aj hinduistické náboženské pamiatky. Stručne povedané ktorýmkoľvek smerom sa u nás turista vydá, takmer v každej obci nájde pamiatky náboženskej turistiky, ktoré sa oplatí navštíviť!

 

Dôležité udalosti v blízkej budúcnosti: v roku 2021 sa v Budapešti uskutoční 52. Medzinárodný eucharistický kongres, v roku 2023 - v regióne Balatonu - sa stane Veszprém Európskym hlavným mestom kultúry.

SkryťVypnúť reklamu

Zdroje:

https://visithungary.com/sk/clanky/nabozenstvo-

https://www.absolutviajes.com/sk/Hungria/n%C3%A1bo%C5%BEenstvo-v-ma%C4%8Farsku/

Nikolas  Kelemen

Nikolas Kelemen

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Mám 21 rokov a venujem hľalvne na geografia náboženstiev Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu