Kunsthalle

Diskusia týkajúca sa Kunsthalle, v rámci výzvy "Dvadsať rokov od nežnej neprebehlo", ktorá sa konala dnes v A4-ke skončila mierne rozpačito, aspoň z môjho pohľadu. Dôvodom rozpačitosti je nie celkom istý zámer a smerovanie, čo presne a hlavne akým spôsobom sa chce dosiahnuť. Sama som sa pod výzvu bez rozmyslu podpísala, len čo sa objavila na Facebooku, s nadšením, že sa konečne niečo ide diať, že existujú ľudia ktorí od rečí prechádzajú k činom, takže sa cítim spoluzodpovedná za svoju dnešnú rozpačitosť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Uvedomujem si, že viem o problematike veľmi málo - oveľa menej ako iniciátori - aby som bola kompetentná sa k tomu verejne vyjadrovať a tak si tu len nesmelo „škrabkám" do svojho blogu. Čítala som si reakcie Jána Abelovského, vyjadrujúceho sa k predošlej diskusii, ktorá sa týkala SNG. „Bohužiaľ" zneli príliš fundovane a trefne na to, aby sa nad nimi len mávlo rukou. Je pravda, že ak sa kritizuje „provinčnosť" SNG, je nutné poukázať na to spôsobom, ktorý provinčný nebude. A ukázalo sa, ako veľmi dôležité je vyjadrovať sa a formulovať problematiku vecne, bez nánosov emócií a hlavne exaktne. Aby sa riešil skutočný problém a nespochybňovala sa fundovanosť aktivistov a aby sme všetci nakoniec nevyzerali len ako rozhorčení amatéri.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A Kunsthalle, prípadne dom umenia? Chýbalo mi záverečné zhodnotenie diskusie od organizátorov, ako chcú spracovať výsledky diskusie a čo presne chcú podniknúť. Je viac než zrejmé, že tí, ktorí rozhodujú o štátnom rozpočte si neuvedomujú aké dôležitá je pre štát kultúra, keďže sa jej financovanie stále priškrcuje a podporujú ju len v prípade, že to vyhovuje určitým politickým záujmom. Takže iniciatíva musí prísť z verejnosti. A odborná verejnosť by sa mala spojiť a náležite sformulovať svoje požiadavky. Takým spôsobom, aby ju nikto nemal možnosť spochybňovať. Ja sa zas veľmi iniciatívne potom niekde podpíšem a myslím, že nás bude dosť.

Nina Bartošová

Nina Bartošová

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

architektka Zoznam autorových rubrík:  ArchitektúraSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu