Čo sa mení obrúčkami?

Svadba je pre mnoho ľudí zlomovým obdobím, kedy sa im všetko zmení. Zrazu už vytvorili rodinu, idú si zakladať svoje hniezdo, posadiť strom a splodiť (najlepšie) syna.

Písmo: A- | A+
Obrázok blogu

Náš veľký deň bol len nedávno a každý kto sa spýta aká bola svadba, je hneď oboznámený s tým, že to bol neskutočne krásny deň. My ako novomanželia sme si ho užili do sýta a hlavne sme sa tešili, že sme tam mali ľudí, ktorým na nás záleží. Ale o inom som chcela.

Tento rok sme si začali stavať to naše hniezdo. Dva roky bývame spolu u mojich rodičov v jednej izbe. Síce sú medziľudské vzťahy v tom dome dobré, ponáhľame sa čímskor dať náš dom do štádia, že sa môžme ako tak nasťahovať. Máme len smolu, že sem tam nás zdrží neseriózny človek a tak zo sna bývať do zimy, nám zostal sen bývať do leta 2013. Každý náš deň sa teda točí okolo domu. Z práce na stavbu, zo stavby domov, ráno do práce a tak dokolečka.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ako som už vravela, bývame druhý rok spolu. Zo začiatku to bol neskutočný pocit, mať pri sebe milovaného človeka zrazu stále. Teraz ešte lepší.Každé ráno sa spolu zobúdzame, každý večer spolu zaspávame a po práci sa teším na to, že budeme spolu v našom budúcom dome. Samozrejme, prídu slabé chvíľky. Musíme sa len učiť tolerovať toho druhého a hlavne sa stále milovať, bez lásky to nejde. A to sa milujeme ako kone, takže je to ok :-)

Cez Vianoce 2010 si môj vtedy frajer zmyslel, že sa odhodlá požiadať ma o ruku. Zvolil romantické prostredie "nášho" baru, dostala som kytičku a pustili sme sa do večere. V tom prišli dvaja robotníci s plnými ústami nadávok, ktoré sa počas dňa nazhromaždili. A ako mi povedal neskôr, chcel ma požiadať tam, ale nechcel, aby som mala spomienku plnú vulgarizmov. A tak, v ten večer, v našej obľúbenej destinácii- posteli, to na mňa rozbalil. A môžem povedať, že to je tá najkrajšia spomienka na zasnúbenie aká mohla byť.

Skryť Vypnúť reklamu

Presne na víkend nášho začiatku randenia, po 5 rokoch, sme sa vzali. Nemali sme predstavu, čo by sa mohlo zmeniť. Áno, budeme mať o jeden nádherný deň viac. Budeme mať obrúčky, už nás tak ľahko nikto nebude chcieť baliť :-) budeme mať rovnaké meno. Ale stále budeme svoj dom len stavať, stále budeme bývať u nás, zostanú nám rovnakí kamaráti aj rodina. Ale poviem vám, zmenilo sa toho viac. Po prvé, ten náš deň D, ktorý sme mysleli, že bude stresujúci, bol úžasný. Celý deň bol náš, tešili sme sa z fotenia, z toho, že všetci tam prišli preto, lebo nás majú radi a chcú byť súčasťou okamihu, kedy vytvoríme rodinu. A hlavne, pre mňa ako veriacu, bol úžasný čas strávený v kostole. Sobáš pre mňa nie je formálne uzavretie manželstva. Pre mňa, ako nám aj farár hovoril, je sobáš sľub a prísaha pred Bohom, že my dvaja patríme k sebe, že sa milujeme a chceme žiť jeden pre druhého celý život. A s touto myšlienkou som sa pri sľube aj patrične rozplakala, i keď som to ustála.

Máme rovnaké obrúčky a meno. A zmenilo sa toho viac než dosť. V mojej duši zavládol akýsi pokoj, ktorý si všimli aj tí, čo ma veľmi nepoznajú. Mám pocit, že už sme určitým spôsobom "uprataní" a že nám anjeli a Pánbožko budú ešte väčšími pomocníkmi ako doteraz, hlavne v jednej veci, po ktorej túžime azda najviac.
Ochraňujem túto našu inštitúciu pred uštipačnými alebo neprajníckymi slovami a mám pocit, že ju musím chrániť pred celým svetom. Ako dieťa, pretože to, čo máme - manželstvo - je rovnako vzácne a krehké. Nezmenilo sa nič a predsa všetko. Naše srdcia sú už navždy spojené a bijú jedným rytmom. A to je to najdôležitejšie v celom našom terajšom aj budúcom spoločnom živote.

Skryť Vypnúť reklamu

Tak hor sa do ženenia, vydávania sa. Ak sa milujete, a veríte v Božiu silu, vezmite sa. Bude to to najkrajšie čo pre svoje duše viete spraviť. Je to krásny pocit :-)

Simona Nižná

Simona Nižná

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Pani formálne, dieťa vnútorne a vo svojej podstate som len duša, ktorá sa všemožne snaží dosiahnuť na Zemi raj...teda aspoň sa k nemu priblížiť. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

8 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu