Štefánikova mohyla a pod ňou také stredne veľké smetisko

Včera som sa zatúlal až do Brezovej pod Bradlom. Neviem či som pre stav svojej nálady urobil dobre. Vďační rodáci opravujú na námestí Štefánikov Národný Dom. Verme že nebude fialový, a že sa budú držať jeho podoby v minulosti. Toto však nie je posledná vec, ktorej by sa Štefánik potešil.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

V okolitých štátoch si svojich významných rodákov ctia. Dobre vedia, že národ bez minulosti je ako igelit. Hladký, klzký a slizký. Nedá sa veľmi čoho chytiť pri budovaní národného sebavedomia. Každá snaha rýchlo odtečie preč.

Aj u nás to robíme. Sem tam čitam o tom, že sa v mestských zastupiteľstvách hádajú o tom či má mať ten či onen ľudák tabuľu....

No a potom máme relatívne jasné osobnosti, na ktorých sa zhodneme snáď všetci. A tie si "akože" ctíme.

Spomienky na slávneho muža z vedľajšej dediny nie sú asi medzi jeho rodákmi veľmi pozitívne. Cestou z Brezovej smerom na Dolné Košariská a Piešťany( cesta 499 ) sa naskytne nádherný pohľad na mohylu. Vo výhľade nemáte však len Jurkovičovo dielo, ale aj smetisko, ktoré podľa veľkosti asi z vďaky zriadilo mesto.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nemal som možnosť urobiť fotku priamo z miesta, tak prinášam aspoň satelitnú snímku. Smetisko je označené zelenou šipkou. Veľkosťou je minimálne rovnaké ako celý areál mohyly.

Bohužial práve v tematike smetísk je pravdou to, že stačí jeden somár a snaha drtivej väčšiny je zmarená. Môže prejsť 1000 ľudí cez pekné miesto v lese a zanechať ho v poriadku. Stačí však jeden hňup s odhodeným odpadom a snaha tisíca akokeby stratila význam. 

Verím že budúcnosť bude lepšia a zmeníme sa.

Obrázok blogu

Tu je záber z vyššia pre lepšiu orientáciu:

Obrázok blogu
Patrik Ohera

Patrik Ohera

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
SkryťZatvoriť reklamu