Dokážeme byť spolupatriční alebo?

Osem rokov som žil v regióne Baskicko, na severe Španielska. Okrem krásnej krajiny, mnohých zaujímavostí, príjemných a otvorených ľudí ma zaujala ich súdržnosť a spolupatričnosť. Napríklad, keď sa v nejakej firme povedalo štrajk, to znamenalo, že všetci do jedného štrajkovali, klasicky jeden za všetkých, všetci za jedného. Alebo, keď sa stala nejaká neprávosť spoluobčanovi, keď boli porušené jeho základné ľudské práva, tak sa námestia zaplnili demonštrantmi, ktorí požadovali okamžitú nápravu, čo sa týka dodržiavania ľudských práv a zákonov krajiny. A keď bolo treba, demonštrácie boli každý deň, dokonca keď ostro protestovali proti vojne v Iraku, tak demonštrovali niekoľko týždňov, až pokiaľ španielská vláda nestiahla svojich vojakov z Iraku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (26)

Čo sa týka Slovenska, takmer každým dňom sa nestačím čudovať, akási spolupatričnosť tu mnohým nehovorí nič, o nejakej občianskej či susedskej súdržnosti sa dá len s ťažkosťami hovoriť. Všimol som si, že v mnohých ľuďoch stále prevláda strach, podobne ako tomu bolo za socializmu v bývalom ČSSR, mnohí hovoria, že to a ono sa nedá, že "páni" by to nedovolili alebo Brusel s EU by nám to zakázali a podobné stupídne výhovorky. Keďže väčšina ľudí v tejto krajine stále premýšľa tak "postkomunisticky", nemôžeme sa čudovať, že naši tzv. politici kradnú a rozkrádajú štát ako na bežiacom páse, nemajú strach z ničoho, pretože vidia, že väčšina Slovákov zbabelo čuší, radšej sklonia hlavu a dovolia svojim otrokárom byť ich trstenicou po chrbte, podaktorí pätolízači sa im ešte aj poďakujú, chovajú sa ako stádo hlúpych oviec ...

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ale našťastie som na Slovensku stretol aj zopár statočných ľudí, ktorí si nenechajú "skákať" po hlave, vedia sa postaviť proti nespravodlivosti, bezpráviu, proti zlodejom a porušovaniu zákonov. Túto sobotu 30.júna sa uskutoční stretnutie statočných ľudí, ktorých spoločným cieľom je, aby zákony SR začali konečne platiť pre všetkých rovnako, teda aj pre neprispôsobivých asociálov a je jedno, či bielych, žltých alebo čiernych. Jednoducho pokračovať v tom, čo tu robia zlodejskí politici od roku 1989, teda že absolútne neriešia katastrofálnu situáciu v "spolunažívaní" s neprispôsobivými občanmi, pokračovať v tomto zvrátenom kurze je cesta do pekla. Hlavný význam protestu, ktorý sa uskutoční v Spišskom Podhradí o 15.00 hodine je verejná výzva na založenie občianskeho združenia na ochranu práv občanov pred neprispôsobivými asociálmi s celoslovenskou pôsobnosťou, ako protiváhy tzv. ľudskoprávnych združení, ktoré bude robiť presne to čo oni, len opačne. Podávajme sťažnosti a žaloby až na Ústavný súd a aj medzinárodný. Veď sú porušované naše základné ľudské práva zaručené dohovorom a žiadajme stotisícové odškodnenie a finančné zadosťučinenie od štátu za to, že nás ohrozujú na živote, za to, že bezprecedentne za pasivity štátu porušujú naše právo vlastniť a užívať svoje pozemky a majetok. Ako občianske združenie žiadajme odškodnenie obetí kriminality, vrátane odškodnenia znásilnených žien! Dôvody nevyhnutnosti založenia tohto občianskeho združenia lepšie a fundovanejšie vysvetlí signatár Charty 77, občiansky aktivista pán Vladimír Pavlík.

Skryť Vypnúť reklamu

Už štvrtým rokom sa snažím, aby boli dodržiavané zákony a ľudské práva obyvateľov Družstevnej ulice, no mocní mesta Malacky a tohto štátu sa ma snažia prinútiť držať hubu a zaradiť sa k mlčiacej väčšine. O našej katastrofálnej situácii zhrozene hovoria Slováci, Česi a príslušníci iných národov na celom svete. Denne mi chodia maily aj od emigrantov z bývalej ČSSR, ktorí sú mimoriadne znechutení situáciou ohľadom neustáleho porušovania ľudských práv v ich rodnej vlasti. Informujú médiá či už v USA, Kanade, Austrálii a v EÚ o neskutočnej arogancii moci o porušovaní ľudských práv najvyššími predstaviteľmi mesta Malacky a Slovenskej republiky.

Skryť Vypnúť reklamu

Srdečne pozývame všetkých slušných občanov, ktorým naozaj záleží na budúcnosti našej krajiny a na budúcnosti našich detí.

Oskar Dobrovodský

Oskar Dobrovodský

Bloger 
  • Počet článkov:  38
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som človek po ktorom sa vyžaduje, aby predal pod cenu náš dom, náš majetok, aby som zatvoril oči pred nespravodlivosťou, pred porušovaním zákonov SR, nevymožiteľnostou práva a pridal sa k mlčiacej väčšine. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu