Dekriminalizácia marihuany? V poriadku, ale inak!

Dobre, v poriadku. Tiež som za dekriminalizáciu marihuany na Slovensku. A naša vláda a ich sladké rečičky mi tiež lezú niekedy krkom. Ale prečo by sme mali dosiahnuť dekriminalizáciu marihuany tým, že budeme politikov nazývať, alebo im nadávať do impotentov? Chudákov?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)
Obrázok blogu

Priznám sa, že ma zarazil článok na blog.sme.sk od Milana Kuruca s názvom "Čas na dekriminalizáciu". Takéto nové články si veľmi rada prečítam a zvýšim im karmu, no práve na tento článok som civela, že čo tým chce tento človek dosiahnuť. Nechcem ho týmto nejak uraziť, ale ten článok nebol podľa mňa ani len malililinkým krôčikom k víťazstvu nad tým, že parlament by mohol schváliť dekriminalizáciu, alebo sa nad ňou aspoň začať zamýšľať.

Áno, viem koľko ľudí skončilo v base kvôli tomuto problému. Tiež nie som nadšená a chcem to nejak začať riešiť, no nie spôsobom, že ten a ten politik je taký a policajti sú onakí. To si jednoducho nechám pre seba, alebo to zaradím do sekcie "politika". A ako sa môže niekto pomýliť a povedať, že 62% ľudí na Slovensku je aktívnych huličov? To zdravý rozum nepochopí. Privysoké percento. Na Slovensku je 62% mladých ľudí, ktorí aspoň raz marihuanu vyskúšali.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A ľudia..prosím..nezamieňajte si pojmy dekriminalizácia s legalizáciou. Každý tento pojem znamená niečo iné. Takže pre lepšie pochopenie:

DEKRIMINALIZÁCIA - marihuana sa nemôže predávať, ale ak ju predávať budeš, tak nepôjdeš do basy.

LEGALIZÁCIA - marihuana sa môže za určitých podmienok legálne predávať.

A tí čo by chceli marihuanu zdekriminalizovať začnime niečo robiť. Napríklad skupina na facebooku "Dekriminalizácia marihuany na Slovensku" je podľa mňa dobrým krokom k úspechu. Riešia sa tam stretnutia, prieskumy verejnej mienky, pridávajú rôzne články a iné užitočné veci. Je tam niečo cez 10 000 členov, a tí predsa už niečo musia vymyslieť. Veď nechceme, aby mladý človek šiel na 3 roky do basy pre 0, 2 gramu trávy, ktorú pri sebe mal. Pri zadržaní takého človeka je lepšie zúčastniť sa nejakej prednášky o rizikách tejto látky, ale zničiť mu budúcnosť? To nie je v poriadku.

SkryťVypnúť reklamu

Povedzme ľuďom, že marihuana nedokáže človeka zabiť. Ani ovplyvniť ľudský mozog aby niekoho ten zhúlený človek zabil. V živote som o tom ani len nepočula. Každý človek by si mal teda položiť otázku:

Je marihuana dostatočne škodlivá pre spoločnosť na to, aby aj bežný užívatelia za jej konzumáciu chodili do väzenia?


Nezabúdajte, že chceme marihuanu dekriminalizovať a nie legalizovať!

Miroslava Palieriková

Miroslava Palieriková

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Milujem vysokoškolský život.. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu