Pred štrnástimi rokmi som prestal fajčiť

Minule som písal o nepríjemnostiach, ktoré som mal kvôli fajčeniu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

Touto témou budem pokračovať. Dnešný článok však bude pozitívnejšie ladený. Napíšem ako som prestal fajčiť.

V istom období života som sa začal aktívne venovať športu. Chodil som na karate.

Ku karate som pridal behanie. Najprv som behával málo, postupne som pridával kilometre. Začal som si uvedomovať že ak chcem zvýšiť svoju výkonnosť, mal by som prestať fajčiť.

Myslím že beh bol to hlavné, čo ma priviedlo k tomu že som nakoniec skoncoval s fajčením.

Ale prestať len tak by sa mi nepodarilo, lebo závislosť na tabaku je veľmi silná.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Veľmi mi pomohlo, keď som pri návšteve lekárne zistil, že tam predávajú nikotínové náplaste. Kúpil som si ich a keď som prestal fajčiť, tak som si jednu z náplastí prilepil na ruku.

Mal som vtedy za sebou už niekoľko neúspešných pokusov a tentokrát bol rozdiel v tom, že s nikotínovou náplasťou som nemal také hrozné abstinenčné príznaky. Proste, dalo sa to vydržať.

Tak som bol bez cigariet, najprv deň, dva, potom týždeň...

Po asi troch týždňoch som mal kritický moment, keď som si veľmi chcel ísť kúpiť cigarety, ale prekonal som sa a neurobil som to.

Ešte dlho som cítil, že nie som z toho celkom vonku. Bál som sa že sa niečo stane a ja sa vrátim k fajčeniu. Trvalo to mesiace, roky... Často sa mi o cigaretách snívalo.

Skryť Vypnúť reklamu

Ale podarilo sa mi vydržať a teraz je to už štrnásť rokov čo nefajčím. Je to dobrý pocit. Ušetrím peniaze, žijem zdravšie, nemám viac ten pocit vnútornej neslobody, ktorý som cítil predtým.

Keď sa pozerám v obchodoch na cigaretové krabičky a vidím aké sú na nich nechutné obrázky, tak som rád že som s tým dávno skoncoval a nemusím to teraz riešiť...

Juraj Paškuliak

Juraj Paškuliak

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  207
  •  | 
  • Páči sa:  113x

Pochádzam z Kláštora pod Znievom. Študoval som na Škole úžitkového výtvarníctva v Kremnici. Živím sa výrobou majstrovských sláčikových hudobných nástrojov. Som autorom štyroch zbierok poviedok, ktoré v priebehu rokov 2010 až 2013 boli vydané v knižnej podobe. Zoznam autorových rubrík:  SpoločnosťPolitikaNezaradenéPrózaFotografiePoéziaKultúraSúkromnéSpomienky na matku

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu