Dvaja čo tancovali, i keď druhí nepískali

Obidvaja v tanečnej šou a obidvaja plní testosterónu a maskulínneho humoru. Tento blog nie je ich obhajobou, ani idealizáciou. Ani by som o nich nebol písal, nielen preto, že tanečný televízny program nesledujem, ale aj preto, že ich nasadenie nie je ani tak výsledkom gay friendly prostredia, ako finančného kalkulu a vízie sledovanosti. Len tá petícia s podľa mňa obmedzeným cieľom ma vystimulovala k tomu, aby som aj ja priložil svoje názorové polienko na elektronickou poštou sa šíriace výzvy k jej podpísaniu. Odmenou mi bol i jeden lahodný príspevok, označujúci moju reakciu ako zvrátenosť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (13)
Tanec
Tanec 

Tanec

Najprv ale k môjmu názoru na petíciu proti tancovaniu dvoch homosexuálov:

Myslím si, že kresťania svoje myšlienky veľakrát verejne šíria značne negatívnym spôsobom. Sú to často pobúrenia, protesty a petície, namiesto pozitívneho ohlasovania evanjelia. Ježiš použil bič, ale to sa týkalo znesvätenia svätého. Tu sa o nič podobné nejedná. Kresťania by mali hlavne nechávať svietiť žiarivé hodnoty (ktorých majú predsa celé priehrštia), nie sústavne zbrojiť proti ich devalváciám.

Ak chcete vidieť, čo rozkladá tradičnú rodinu, tak to vôbec nie sú homosexuáli, ako nás mnohí katolícki intelektuáli typu Vladimíra Palka vytrvalo informujú. Je to tradičná rodina samotná, so svojou 50% rozvodovosťou a potratmi.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tu treba začať, tu motivovať. Ale nie štýlom „zakážme potraty", „neodporučme prezervatívy", „voľme KDH", ako sa to deje na Slovensku. Ukážme skôr, ako sa žije v zdravej rodine, aké je to nádherné a krásne mať zmysluplné vzťahy, k akému plnohodnotnému životu to vedie. Akou devízou s mnohými ďalšími ziskami sú deti a ich deti...

A to sa už nedá robiť len tak príkro, ako spisovať hromadnú petíciu, ktorá vo svojom dôsledku ostane aj tak na posmech.

Dovolím si plne odcitovať mailový príspevok jedného pána (so zachovaním jeho anonymity), ktorý som mal tú česť v tieto dni obdržať:

Tak tomuto, čo ste práve písomne splodil sa hovorí zvrátenosť.

SkryťVypnúť reklamu

Za prvé: petícia sa týka tých, ktorí verejne obhajujú, alebo propagujú - prepáčte buzerantov (prevážne chorých). Zachvíľu začnú propagovať iných úchylákov (napr.vrahov - aj tí sú len chorí). Všetko toto sú veľmi nebezpeční ľudia.

Za druhé: Akého V. Paľka si to beriete do huby? Píšte o sebe, o vzore kresťana. Alebo potrebujete vyrásť na pošliapaní niekoho iného? Aj keď budeme žiť medzi vlkmi typu buzerant, tak musíme na nebezpečie upozorňovať, alebo ho vylučovať. Inak nás skôr, či neskôr vlk zožerie... A mne je to jedno či to hovorí Palko, alebo Janko.

Skúste aj uvažovať a nie len tárať. A nikdy na svoju obhajobu nepoužívajte možno vymyslené očierňovanie toho druhého. Alebo nie ste snáď kresťan?..

SkryťVypnúť reklamu

Ak poznáte moje predchádzajúce blogy na túto tému, tak viete o mojom plnom odmietaní homoparanoje, ktorá sa nesprávne nazýva homofóbiou, ako aj o mojej kritike Palkovej argumentácie. Teno mail je dokladom veľmi živých antihomosexuálnych postojov, ktoré sú zbytočne vulgárne, ignorujúce mnohé poznatky o tejto sexuálnej menšine, ako aj ľudský prístup k nej.

PS: Moja odpoveď:

Áno, cítim sa byť kresťanom.

Michal Patarák

Michal Patarák

Bloger 
  • Počet článkov:  156
  •  | 
  • Páči sa:  3x

Odmalička sú mojim skutočným svetom najmä knihy a ľudská psyché. Zrejme sa nadmieru vŕtam do vecí, ktoré máme tendenciu považovať za ustálené a nemenné. Možno sa až príliš hrabem v špine a v čiernom bahne. Z toho bahna mi však napokon vždycky svietia hviezdy...(Tak trochu jungiánsky orientovaný psychiater s fókusom na neuropsychiatriu, psychologicko-psychiatrické aspekty sexuality, duchovný život a symbolicko-meditačnú psychoterapiu. V osobnom živote schopný donekonečna uvažovať nad interpretáciami Nietzscheovej filozofie, milujúci poéziu, prudké stúpanie do kopcov a prvé tri hlty z fľaškového piva) Zoznam autorových rubrík:  Ach tá naša sexu-ach-litaMarihuana kazí chuanaBebida alcohólicaZo sveta psychiatrieMuž a ženaPatologické hráčstvoŤažká hlava psychiatrova(Neuro)psychiatria a vedaVám, nedosiahnuteľnýmZ hlbín vyviera vieraHľadanie pôvodu zlaZápisky z pavučinyHomoparanojaPremýšľam o sveteMeditationesPolitické tvoryRecepisyReflexie a reakcieKauza BezákKauza HedvigaKríza zdravotníctva

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu