Ficília a o (koho?) mentálnom narušení

Na presne tých istých bilboardoch, na ktorých bol počas predvolebnej kampane spred dvoch rokov Fico preškrtnutý, bol teraz usmiaty a s „dobrým vyžarovaním", prípadne sa na niektorých skvela expresívne preškrtnutá gorila. Tentoraz proste žiadni počmáraní Ficovia. A ak teraz chodia po internete srandičky o tom, že žijeme vo Ficílii (ja konkrétne v Banskej Ficici a propos, zdravím kolegov z Braficavi a Liptovského Ficuláša), 44,42% je viac než legitímny úspech jednej strany, ktorému právom patrí rešpekt. Všetky tieto veci niečo znamenajú a na niečo upozorňujú.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)
Obrázok blogu

Na každý jav sa dá nahliadať ako na symptóm. Aj na spoločenské fenomény a výsledky parlamentných volieb. Otázne pre mňa je len to, nakoľko je Ficových 44,42% symptómom „doby" (čo to je tá „doba", z čoho sa skladá?) a nakoľko symptómom pravice. Vychádza mi to nejako tak, že ide o „zmiešanú epizódu". Lebo ak sa ešte niekto odváži tvrdiť, že sme blbí, lebo sme si zasa zvolili Fica, tak je naozaj veľmi (hlúpo) odvážny.

Sú ľudia hlúpejší a sú ľudia múdrejší, ale sú aj ľudia bohatší a ľudia chudobnejší, a aj ľudia na hranici životného minima. Sú ľudia, ktorí trpeli za Ficovej vlády (prípad Hedviga), sú však aj ľudia, ktorí sú obeťou finančných korporácií, privatizácie (napríklad aktuálne potápajúce sa zdravotníctvo a jeho „pacienti") a obeťou šetrenia pravice na ich úkor. A nezabúdajme na preškrtnuté gorily.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ťažko posudzovať, ťažko rozsúdiť...

Ako sa kriticky vyjadril Dag Daniš, vyhral Smer, ale pravicoví politici si podávajú ruky a radujú sa „ako keby boli mentálne narušení"...

A ani mne sa proste nezdá, že „retardovaní" sú práve voliči ľavice...

Michal Patarák

Michal Patarák

Bloger 
  • Počet článkov:  156
  •  | 
  • Páči sa:  3x

Odmalička sú mojim skutočným svetom najmä knihy a ľudská psyché. Zrejme sa nadmieru vŕtam do vecí, ktoré máme tendenciu považovať za ustálené a nemenné. Možno sa až príliš hrabem v špine a v čiernom bahne. Z toho bahna mi však napokon vždycky svietia hviezdy...(Tak trochu jungiánsky orientovaný psychiater s fókusom na neuropsychiatriu, psychologicko-psychiatrické aspekty sexuality, duchovný život a symbolicko-meditačnú psychoterapiu. V osobnom živote schopný donekonečna uvažovať nad interpretáciami Nietzscheovej filozofie, milujúci poéziu, prudké stúpanie do kopcov a prvé tri hlty z fľaškového piva) Zoznam autorových rubrík:  Ach tá naša sexu-ach-litaMarihuana kazí chuanaBebida alcohólicaZo sveta psychiatrieMuž a ženaPatologické hráčstvoŤažká hlava psychiatrova(Neuro)psychiatria a vedaVám, nedosiahnuteľnýmZ hlbín vyviera vieraHľadanie pôvodu zlaZápisky z pavučinyHomoparanojaPremýšľam o sveteMeditationesPolitické tvoryRecepisyReflexie a reakcieKauza BezákKauza HedvigaKríza zdravotníctva

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu