Tigrica spod Tatier

Nemecký denník ju nazval tigricou spod Tatier. I keď sa nemôžem ubrániť sexuálnym konotáciám, ktoré takýto termín vyvoláva, nepasuje mi ani ten náznak dravosti, či sily. Iveta Radičová je pre mňa osobne skôr osviežením, podtatranským vetríkom alebo jarnou kvetinkou, keď už tak veľmi chceme.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (41)

Napriek tomu, že väčšina slovenských političiek mi pripomína Euridyku, za ktorou sa nehodno viac krát ohliadnuť, táto je možno ženskou obdobou Orfea. V náručí drží lutnu, ktorou snáď aj vie krotiť divú zver. Ak bude skutočne premiérkou, som veľmi zvedavý na jej prvé tóny.

V politike totiž fandím slušnosti, o ktorej tak rozprávala a len dúfam, že to bolo ono „čo na srdci, to na jazyku".

Mám nádej, že svojou inteligentnou a ženskou protiváhou pomôže vypufrovať nedokonalosti osočovaného „pravicového zlepenca".

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Možno teda nebude len našou politickou ozdobou.

Možno na ňu skutočne budeme aj právom hrdí. Uvidíme.

Michal Patarák

Michal Patarák

Bloger 
  • Počet článkov:  156
  •  | 
  • Páči sa:  3x

Odmalička sú mojim skutočným svetom najmä knihy a ľudská psyché. Zrejme sa nadmieru vŕtam do vecí, ktoré máme tendenciu považovať za ustálené a nemenné. Možno sa až príliš hrabem v špine a v čiernom bahne. Z toho bahna mi však napokon vždycky svietia hviezdy...(Tak trochu jungiánsky orientovaný psychiater s fókusom na neuropsychiatriu, psychologicko-psychiatrické aspekty sexuality, duchovný život a symbolicko-meditačnú psychoterapiu. V osobnom živote schopný donekonečna uvažovať nad interpretáciami Nietzscheovej filozofie, milujúci poéziu, prudké stúpanie do kopcov a prvé tri hlty z fľaškového piva) Zoznam autorových rubrík:  Ach tá naša sexu-ach-litaMarihuana kazí chuanaBebida alcohólicaZo sveta psychiatrieMuž a ženaPatologické hráčstvoŤažká hlava psychiatrova(Neuro)psychiatria a vedaVám, nedosiahnuteľnýmZ hlbín vyviera vieraHľadanie pôvodu zlaZápisky z pavučinyHomoparanojaPremýšľam o sveteMeditationesPolitické tvoryRecepisyReflexie a reakcieKauza BezákKauza HedvigaKríza zdravotníctva

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

714 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu