Vitajte v realite - lístky naspäť dočasne vypredané

Doba sa zmenila, všetko je iné. Aby všetko zapadalo, aj my sa možno radšej hodíme do najsilnejšieho prúdu, aby sme na seba neupozorňovali. Systém je ešte stále úplne, ale úplne na nič. A spravím s tým niečo ? Podvedomý hlas v hlave ma utvrdzuje v tom, že nie. Som na to slabá. Slabá? A ešte ako.. Pretože.. A tu to končí. Žiadne schopné argumenty, prečo si nezariadiť aspoň svoj život tak ako to chcem ja. Neuznávam „moderný" systém, neuznávam pomaličky nič z toho, čo dostáva nálepku „komerčné."

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Mnohí z nás zabúdajú spraviť poriadok vo veciach a prejaviť, kto je tu pánom. A tak sa nechávame zotročovať médiami, novinami, televíziou, PC či notebookmi. Nič zo spomenutého nám ale nemôže uškodiť, pokiaľ si vieme udať hranice. Ale to my predsa veľmi dobre vieme. Kde teda nastala chyba ? Možno v okamihu, kedy sme si to prestali pripúšťať.. Asi ako mnohé ostatné fakty a následky dnešnej (vraj) modernej doby.
Dnes som mala možnosť čítať skvelý článok o dnešnej mládeži . Autorka spomína slovník dnešných mladých ľudí. Mala by to byť hrôza a katastrofa - zhruba. A má pravdu. Pri dennodennom styku s mladými ľuďmi a následnej komunikácii s nimi mám niekedy vážnu obavu o pravdivosť informácií, ktoré o nich viem. Vraj to má byť vzdelaný človek. Naozaj je vzdelaný človek schopný používať hrubé nadávky ako bežné slová ? Ale isteže. Predtým to síce bolo typické pre postarších manželov, ktorí si manželstvo skracovali v krčme. Dnes je to ale bežné. 
Ďalším faktom je, že dnes veci ani nemôžu byť iné. Nie som síce maminou, no aj to vidím dennodenne pred očami. Dnes je úplne normálne, že deti vychovávajú deti. Asi zbytočne kŕmime nádej, že našu spoločnosť budú tvoriť „životaschopní" jedinci. Nechcem tým nikoho uraziť. Ale ak niekto ešte nevie čo chce v živote robiť a zatiaľ len tak prežíva, príde mi komické zakladať si rodinu - bez ohľadu na to, či to bol úmysel alebo len náhoda. Na základe takých udalostí vzniká sled reťazových reakcií. Nezvládnuteľní žiaci, ktorí svoje prehnané správanie pripisujú vyučujúcemu, nahnevaní rodičia, ktorí svoj hnev prenášajú ako púpava svoje semiačka. A jasná vec - naivný rodič si takto hneď pokazí dva vzťahy. Prvý s dieťaťom - prejaví mu, že páve dieťa je autorita a čo povie to platí - takže dieťa prestáva vnímať akékoľvek hranice a stáva sa nezvládnuteľné. Druhý vzťah - medzi rodičom a pedagógom. Pretože vždy je predsa na vine učiteľ - nie ?!
A takto si kopeme vlastný hrob. Spoločnosť v ktorej sa nedokážeme pohybovať, spoločnosť ktorú odsudzujeme, svet ktorý nenávidíme a prehliadame hlavný fakt. A to, že všetku moc máme v rukách. Vy, Vy, Vy, dokonca aj VY ! Tak prečo nezačať so zmenou ešte dnes ? Prosím, nenechajte sa unášať všetkými prostriedkami, ktoré Vám len vymývajú mozog. Raz chcem svoje deti vychovávať v inej realite ako je tá dnešná. Prehodnoťte svoje hodnoty, pouvažujte ako trávite dni, zvážte každý skutok a dva krát si premyslite, čo poviete. Vyššie spomenuté situácie a informácie sú len zlomok z ľadovca. Naozaj chcete aj naďalej kŕmiť svoju ľahkovážnosť ?


Patrícia Lofajová

Patrícia Lofajová

Bloger 
  • Počet článkov:  21
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som statočne zasnívaná, no primerane ambiciózna bojovníčka za krajší zajtrajšok.. toľko na úvod.. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
SkryťZatvoriť reklamu