Ako v Thajsku vždy zješ čo ti navaria, alebo dostaneš šľapkou po hlave

2. časť  Tento rok na dovolenke sa nám v Thajsku stala taká príhoda o ktorej sa musíme podeliť aj s ostatnými.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Jednoducho musíme, aby sa ostatní vyhli chybe, akú sme urobili my, a zároveň aj preto, aby sme sa na našom zážitku spoločne zasmiali - aj keď nám nebolo v ten večer veľmi do smiechu.

Chceli sme sa ísť s rodinou najesť. Na večeru sme si vybrali miesto pri pláži, nejakú beach reštauráciu, ako sa označovali. Z menu sme si vybrali polievky -paradajkovú a tekvicovú, cheese burger a 5 píz. Najprv nám doniesli burger a polievky. Polievky neboli také, na aké sme zvyknutí napr. z Talianska alebo zo Slovenska, ale povedali sme si, že ok, je to thai version. Burger bol servírovaný s asi 6 mrazenými hranolkami a mäso bolo take zlé, že sme si ho vybrali a jedli iba suchú buchtu s paradajkou a šalátom. Prežili sme, mysleli sme si, že ok, ešte sme si objednali pizzu, síce sme sa zatiaľ nenajedli, aspoň pizzu posharujeme.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Potom to prišlo, pizza. Mala rozmer približne malého kuchynského taniera, konce boli take tvrdé, že vyzerali ako spálené tyčinky. Ja som žena a keď som sa na to hladná pozrela, už vtedy som vedela, že táto porcia mi rozhodne nebude stačiť. 

Rozhodli sme sa, že tú pizzu vrátime, bola malá, zoschnutá, urobená z polotovaru (o tom sme sa neskôr aj presvedčili, keď na nás vytiahli originál balenie) a navyše drahá, za tu veľkosť a kvalitu. Cena za pizzu bola v priemere 250 bathtov za kus, čo je asi 8€. Za tú cenu už viete dostať kvalitnú pizzu margeritu v Taliansku alebo aj v lepších slovenských pizzériách.

SkryťVypnúť reklamu

Takže sme sa rozhodli, že ju vrátime. Išli sme asi k jedinej osobe, čo v tej beach reštaurácii hovorila po anglicky a slušne sme jej povedali, aký mame problém. Do toho tam prišli ďalší traja ľudia, z toho ten jeden, čo hovoril po anglicky, naraz aj prekladal tým trom aj nám odpovedal, že z ich strany to nie je možné vrátiť. Tak sme im povedali, že keď sa povie pizza, ľudia myslia štandardnú veľkosť a minimálnu hmotnosťou aspoň 400g, že toto nie je jedlo hodné slova pizza a že si nemôžu za túto kvalitu pýtať to, čo si pýtajú a hlavne, my to nie sme ochotní zaplatiť.

To, čo sa stalo potom, to bolo ako z filmu. Začali nám vysvetľovať, že to máme skúsiť zjesť, že oni to nezoberú naspäť, lebo už je 18 hodín večer a oni to už nemajú komu predať. Že to je štandardné balenie (vtedy vytiahol ten polotovar), že za to musíme zaplatiť. Keď sme povedali, že zaplatíme za drinky, čo sme mali, polievky a burger, ale že za pizzu platiť nebudeme a ani ju nechceme zjesť a nechceme ani aby nám urobili novú (taký istý polotovar), tak sa začali oháňať tým, že na nás zavolajú políciu. Že nech tu počkáme, že zavolali políciu. Tohto som sa trošku zľakla - nevedela som, ako bude polícia v Thajsku reagovať, či nám budú rozumieť, či budú objektívny, koľko to bude trvať (lebo som ešte stále bola hladná, nechcela som tam čakať do večera, chcela som zamieriť do najbližšieho bistra za rohom) či nás náhodou nebudú ťahať niekam vypovedať atď. 

SkryťVypnúť reklamu

Tak sme sa dohodli, že najlepšie bude zaplatiť, čo sme mali a bežať preč, aby sme to s políciou vôbec nemuseli riešiť. Tak mi velil zdravý rozum a v momentálnej situácii sa mi to zdalo najvhodnejšie.

Tak sme aj urobili, zaplatili sme čo sme mali a aj niečo navyše (nenechali sme si vydávať :)) a pálili sme preč. To sme ale netušili, že oni takéto neuznávajú. Rozbehli sa za nami, začali na nás kričať, že nech im ukážeme pasy, že si ich chcú pozrieť, odfotiť, nech im dáme adresu, kde bývame, názov hotela a tak ďalej. Nič z toho sme samozrejme neurobili, išli sme ďalej a tak sa oni na nás začali zahánať pesťami, jedna angry waiter (ako sme si neskôr prečítali označovanie iných recenzentov tejto osoby na tripadvisore) sa zahnala, že udrie moju sestru po chrbte, ale druhý čašník jej našťastie zadržal ruku, aby sa nič nestalo. My sme si dávali veľký pozor, aby sme neboli agresívni a nikomu nič neurobili. V tom tá nahnevaná čašníčka už začala vykrikovať na celú ulicu niečo po thajsky. Ľudia sa otáčali, pozerali, z kadiaľ ten krik ide, proste hanba na celú ulicu (našťastie nie sme domáci a nemáme tu podnik, však?!?). Aby toho nebolo málo, keď sme nezastavovali, tak po nás začala hádzať všetko čo pri sebe mala a keďže nemala nič, tak aspoň obidve šľapky po nás šmarila.

SkryťVypnúť reklamu

Toto sa nám ešte nikdy nikde nestalo. Aby nám toto doma uverili, začali sme si ju natáčať na mobil, to ju ešte viac rozzúrilo a keď sa zahnala po mobile a skoro jednému z nás vypichla oko, to už bol strop! Vlastne, strop bol, keď po nás kričala aby sme vypadli z jej krajiny. My, turisti, čo sa iba ozvali, že nebudú jesť a platiť za zlé jedlo, ktoré sa nám nie veľmi šikovne snažili predať.

Recenziu na túto beach reštauráciu sme uverejnili aj na foursquare, kde si ju všetci môžu prečítať a vziať do úvahy naše slova. Ostatní, ak sa nepoučia z našej chyby, tak sa možno poučia z vlastnej, ale isté je, že ak turisti urobia to, čo nám odkazovala a vypadnú z tejto krajiny - jej krajiny, tak naozaj neviem, kto bude ochotný platiť za mrazenú tvrdú pizzu v tejto beach reštaurácii. 

pizzu sme si na ostrove Koh Samui dali na viacerých miestach, ale takú zlú skúsenosť sme nemali nikde - táto je z veľmi dobrej talianskej reštaurácie - výborná
pizzu sme si na ostrove Koh Samui dali na viacerých miestach, ale takú zlú skúsenosť sme nemali nikde - táto je z veľmi dobrej talianskej reštaurácie - výborná (zdroj: súkromná galéria)
pizzu sme ochutnali aj v meste Chiang Mai, kde bola tiež skvelá, asi hlavne preto, že nebola mrazená ako vo vyššie spomínanej beach reštaurácii
pizzu sme ochutnali aj v meste Chiang Mai, kde bola tiež skvelá, asi hlavne preto, že nebola mrazená ako vo vyššie spomínanej beach reštaurácii (zdroj: súkromná galéria)
Patrícia Longauerová

Patrícia Longauerová

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som Patrícia, mám 27 rokov a píšem Vám sem o veciach, čo ma zaujímajú, čo som zažila a čo som sa v živote naučila. Žijem v Bratislave, pochádzam z Banskej Bystrice, rada behám, spím, pijem gin s tonikom, jem halušky od mamči a segedín od babky, cestujem, nakupujem, strašne rada sa smejem, pijem dobrú kávu a najnovšie objavujem čaro skialpinistického sveta. Zoznam autorových rubrík:  cestovanie _Thajsko 2019Spoločnosť_na zamyslenieNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu