Jedlá, ktoré treba v Thajsku rozhodne ochutnať

4. časť Už v predchádzajúcej časti som sa Vám snažila trošku priblížiť náš jedálniček v Thajsku, V tejto časti by som chcela byť trošku viac špecifickejšia.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

V Thajsku sme s rodinou strávili na začiatku roka 2019 približne 3 týždne. Za tento čas sme toho ochutnali naozaj veľa, nie všetko nám chutilo, nie všetko sme dojedli, ale tu som si pre Vás pripravila veci, ktoré by ste pri svojej ceste do Thajska rozhodne nemali vynechať.

1. Ovocie

Mali ho na každom kroku, či už v natural forme alebo vo forme smoothie. V hocijakom stánku pri ceste ste našli plno čerstvého ovocia, ktoré Vám milá pani aj nakrájala a vložila do misiek. Smoothie Vám tiež urobili kdekoľvek. Našúpané ovocie zmixovali s ľadom a osviežujúci nápoj bol pripravený na pitie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
ovocie
ovocie (zdroj: súkromná galéria)

2. Cashewnut Chicken

Toto jedlo sme objavili po pár dňoch v Thajsku a veľmi nám zachutilo. Na každom mieste, kde sme ho jedli ho robili trochu inak, ale v podstate to bolo kuracie mäso, kešu oriešky a zelenina. Zvyčajne podávané s ryžou.

cashewnut chicken
cashewnut chicken (zdroj: súkromná galéria)

3. Tiger

Tiger je thajský radler. Neviem ako vy, ale my máme všetci radi ten slovenský a v Thajsku nám takýto nápoj veľmi chýbal (gin s tonikom sa nedá piť už od rána). Toto sme našli v obchode a rozhodli sme sa vyskúšať. Problém v Thajsku však je, že sa tam dá kúpiť alkohol v obchode až po 17 hodine, skôr Vám alkohol nepredajú. Toto sa nám stalo v Chiang Mai, kde boli predavači nekompromisní, avšak na ostrove Koh Samui nám tento radler predali aj pred 17 hodinou. Neviem, či si nevšimli, že nápoj obsahuje 2% alkoholu alebo tieto pravidlá jednoducho neuznávajú.

SkryťVypnúť reklamu
thajský radler
thajský radler (zdroj: súkromná galéria)

4. Curry 

Curry sme prvýkrát v Thajsku ochutnali, keď sme prišli na ostrov Koh Samui a to úplne náhodou. Poznáte ten pocit, keď celý deň cestujete, konečne sa dostanete na miesto, vybalíte sa a máte chuť na niečo dobré na jedenie, konečne sa zastaviť a oddýchnuť si trošku po dlhej ceste? Takto sme objavili Kawin's kitchen. Keď pôjdete na ostrov Koh Samui a dostanete sa na sever ostrova, určite ochutnajte ich curry. Majú rôzne druhy, jedlo je chutné, prostredie pekné a čašníci veľmi milí. Avšak my sme si ku každej porcii vždy doobjednali minimálne 1 extra ryžu :)

curry z Kawin's kitchen
curry z Kawin's kitchen (zdroj: súkromná galéria)

5. Dedov ľadový čaj 

Dedov čaj sme prvýkrát ochutnali v Chiang Mai. Mali sme tam takú reštauráciu, už neviem ako sa volala, ale my sme to volali - U Deda. Pracoval tam taký starý ujo (Dedo), bol veľmi milý, usmievavý a nejako sa nám toto pomenovanie zžilo s miestom. Robil úžasný ľadový čaj. Robil to z originál thajského čaju, takého sušeného červeného, dal ho do stroja na kávu, prelial horúcou vodou a primiešal ľad, citrón a cukor. Chuť bola neskutočná. V tom horúcom počasí to bol úplne ideálny nápoj.

SkryťVypnúť reklamu
Dedov čaj
Dedov čaj (zdroj: súkromná galéria)

6. Káva 

Dlho sme nevedli nájsť dobrú kávu. Neviem, či to bolo tým, že na miestach kde sme boli nevedeli robiť kávu, alebo nemali dobrý stroj, alebo nemali dobrú kávu. Nakoniec sme na ostrove našli thajskú kávu značky Bon Cafe. 

káva
káva (zdroj: súkromná galéria)

7. Suši 

Viem, že suši nie je thajské jedlo, ale keď ho máš ráda, no nedaj si. Zvlášť, keď ho priamo pred Vami pripravý milý ujo, úplne čerstvé a presne z toho, čo si vyberieš. Každú nedeľu sa na ostrove konal sunday night market, kde boli stánky so všakovakým jedlom. Vždy sme si vybrali nejakú dobrotku, ale málokedy sme odolali suši stánku.

suši
suši (zdroj: súkromná galéria)

8. Buchty 

Buchty som už spomínala v predchádzajúcej časti, ale nedá mi ich nezaradiť do zoznamu vecí, ktoré by ste mali určite ochutnať.

SkryťVypnúť reklamu
buchty
buchty (zdroj: súkromná galéria)

Toto nie sú všetky jedlá, ktoré sme ochutnali, a ktoré nám chutili. Určite ich bolo viac, ale toto sú jedlá, ktoré nám utkveli v pamäti najviac, a ktoré si my pri najbližšej návšteve Thajska určite nenecháme ujsť.

Patrícia Longauerová

Patrícia Longauerová

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som Patrícia, mám 27 rokov a píšem Vám sem o veciach, čo ma zaujímajú, čo som zažila a čo som sa v živote naučila. Žijem v Bratislave, pochádzam z Banskej Bystrice, rada behám, spím, pijem gin s tonikom, jem halušky od mamči a segedín od babky, cestujem, nakupujem, strašne rada sa smejem, pijem dobrú kávu a najnovšie objavujem čaro skialpinistického sveta. Zoznam autorových rubrík:  cestovanie _Thajsko 2019Spoločnosť_na zamyslenieNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
SkryťZatvoriť reklamu