Prečo platíme v obchodoch také peniaze za tovar, keď si môžeme počkať pár dní a ušetriť.

Pred pár dňami sa mi v bratislavskom nákupnom centre zapáčil jeden ruksak, ktorý mali v jednom z tých drahších obchodov. Áno, značka je známa, predpokladala som teda, že aj cena bude vysoká.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Predpokladala som správne. Cena bola dosť vysoká na to, že som si tento tovar zaškatuľkovala do kategórie luxusné, čo v mojom preklade znamená: nepotrebujem ho, viem bez toho žiť, ale aj tak ho chcem. A ako mi povedala kamarátka so zhrozením v hlase – nie je ani kožený!!!

Povedala som si, že sa na to vyspím, to vždy pomáha. Buď na tú vec, čo tak akútne chcem, zabudnem alebo na ňu budem myslieť ešte pár dní a viem, že vtedy si ju rozhodne musím ísť kúpiť. O mesiac budem mať narodeniny, tak som si povedala, že aspoň budem mať dôvod a urobím si radosť – kúpim si ho ako narodeninový darček. Bolo rozhodnuté.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ešte som si ho bola párkrát obzrieť, aby som sa utvrdila v tom, že bez neho naozaj nemôžem žiť. Prišiel víkend a ja som išla domov do Banskej Bystrice pozrieť rodičov. V Banskej Bystrici nie je veľa nákupných centrier a obchody ako tento tam rozhodne nemáme, tak mi nezostávalo nič iné, ako čakať do pondelka. V sobotu večer ma však napadlo, že by som si ho mohla skúsiť objednať aj cez internet a keď pondelok prídem do práce, tak ma tam už bude čakať kuriér. Veď, čo ak by sa náhodou cez víkend vypredal!?! Pozrela som najprv stránku obchodu, kde som si ruksak vyhliadla, žiaľ, nemali online predaj a tak som si povedala, že skúsim na originálnej stránke značky. Skoro mi oči vypadli, keď som videla tú cenu, za akú sa predával na originálnej stránke značky. Bola to približne o 1/3 nižšia cena, za akú sa predával v obchode.

SkryťVypnúť reklamu

Áno, musím uznať, že na originálnej stránke značky mali práve nejakú zľavu a aj to, že tá cena bola taká dobrá, že som si ho zo strachu, že je to nejaká fake-ová stránka asi ešte ďalšie 2 dni neobjednala a rozmýšľala nad tým, či za to ten risk, že je tá stránka fake-ová a ja prídem o svoje peniaze a nebudem mať žiadny tovar, stojí v porovnaní so sumou ktorú ušetrím.

Ten risk, a hlavne ten adrenalín skúsiť to a objednať si, mi za to stál, a tak mi dnes prišiel balík. S napätím som ho rozbalila a skúmala som všetky nitky a zošitia, či je naozaj pravý a nie je to len nejaký fake z Číny, ale podľa môjho skromného názoru, to vyzerá na originál. Prišlo to pekne zabalené, v krabičke, s originál vysačkou a všetkým, čo k tomu patrí, keď si objednávate nejakú známejšiu značku.

SkryťVypnúť reklamu

Risk sa vyplatil a premenil na veľkú radosť. No keď som nad tým začala uvažovať, tak ma napadlo, či by som si ten ruksak išla kúpiť aj vtedy, ak by som ho nezazrela v obchode v nákupnom centre. Jedna vec je, že som zaň nemusela zaplatiť toľko, koľko si pýtali v obchode, pár dní som naň čakala, ale na druhej strane by som si ho asi nikdy neobjednala, ak by som ho nevidela vystavený v obchode v nákupnom centre.

Patrícia Longauerová

Patrícia Longauerová

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som Patrícia, mám 27 rokov a píšem Vám sem o veciach, čo ma zaujímajú, čo som zažila a čo som sa v živote naučila. Žijem v Bratislave, pochádzam z Banskej Bystrice, rada behám, spím, pijem gin s tonikom, jem halušky od mamči a segedín od babky, cestujem, nakupujem, strašne rada sa smejem, pijem dobrú kávu a najnovšie objavujem čaro skialpinistického sveta. Zoznam autorových rubrík:  cestovanie _Thajsko 2019Spoločnosť_na zamyslenieNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu