To, že ti (žene) muž otvorí dvere z neho ešte nerobí džentlemena

Na Silvestra sme sa s priateľom potrebovali dostať z domu do centra Bratislavy, a keďže sme si spolu chceli o polnoci pripiť šampanským, a ani jeden by už nemohol šoférovať, rozhodli sme sa zavolať si taxi.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Taxi prišiel, priateľ mi otvoril dvere a keď sme si obidvaja nastúpili taxikár poznamenal, že už dlho nevidel takého džentlemena, ktorý by dáme otvoril dvere na taxíku.

Mne, ako žene, je to vždy veľmi príjemné, keď mi priateľ otvorí dvere pri vchádzaní do reštaurácie, zoberie tašky s nákupom, doleje nemrznúcu zmes do ostrekovačov na aute alebo opraví sifón v kúpeľni. Nechcem tým však povedať, že ak by to neurobil on, tak by som si tieto veci nevedela spraviť sama, ale milé gesto je milé gesto.

Myslím, že sa zhodneme na tom, že vo všeobecnosti ženám lichotia všetky milé gestá, ktorými im muži prejavujú svoju náklonnosť, a samozrejme, keď nám venujú svoju pozornosť. Avšak naozajstný život nie je len o milých gestách, ktorými si nás na začiatku vzťahu snažia získať.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podľa mňa by sa toto dvorenie a pozornosti nemali skončiť v okamihu, keď je už pár vo vzťahu. Toto preukazovanie náklonnosti, rešpektu a toho, že nám na tom druhom stále záleží by malo pretrvávať aj naďalej - aj vo vzťahu.

Samozrejme, už nepredpokladáme, že nám bude partner otvárať všetky dvere v byte, v ktorom spolu bývame, ale malo by sa to prejaviť na každodenných veciach, ktorých je v partnerskom živote neúrekom.

Týmto nehovorím len o partneroch, ale aj o partnerkách. Často sa v duchu zamýšľam, kedy naposledy som pre svojho priateľa urobila niečo milé, čo by mu urobilo radosť. Veď takéto veci nás často nestoja veľa námahy alebo peňazí a tomu druhému to hneď vylepší náladu alebo spríjemní deň.

SkryťVypnúť reklamu

To, čo podľa mňa robí z dnešných mužov džentlemenov je ich správanie aj* k svojim partnerkám. Správanie plné milých gest, pozdravov, úsmevov, ktoré spríjemnia deň a ukážu, že partnerovi na svojej partnerke naozaj záleží.

* napísala som aj, pretože v tomto článku som sa zamerala výlučne na pohľad ženy - partnerky. Nezaoberala som sa správaním mužov k iným subjektom (ako napríklad k matke, rodine, okoliu atď.)

Patrícia Longauerová

Patrícia Longauerová

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som Patrícia, mám 27 rokov a píšem Vám sem o veciach, čo ma zaujímajú, čo som zažila a čo som sa v živote naučila. Žijem v Bratislave, pochádzam z Banskej Bystrice, rada behám, spím, pijem gin s tonikom, jem halušky od mamči a segedín od babky, cestujem, nakupujem, strašne rada sa smejem, pijem dobrú kávu a najnovšie objavujem čaro skialpinistického sveta. Zoznam autorových rubrík:  cestovanie _Thajsko 2019Spoločnosť_na zamyslenieNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu