Ani na sex ťa už nepoužijem...!

Ozval sa hlas z chodby... Pomaly som sa vracal z WCka na svoju izbu a po ceste som postretol vysokého muža, asi okolo 40tky, ktorý si mumlajúc nadávky, odišiel z nášho onkologického oddelenia.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Bol som zvedavý, komu to takto nadával, tak som nakukol do izby, okolo ktorej som práve prechádzal. Zbadal som nový prírastok. Drobnú pani, vek asi okolo 40tky.

Večer som sa pristavil, aby som zistil, kto obohatil naše rady. Pýtal som sa najskôr známej, ktorá tiež ležala na oddelení, že čo majú nové. Povedala, že majú novú „kolegyňu“, ale že vôbec nekomunikuje.

Dal som jej prezývku stratená.

Stratená nerozprávala. Stratená väčšinu času prespala.

Prezývku stratená dostala preto, že nikto nikdy nevedel, kde stratená prespí, nakoľko si nepamätala, v ktorej izbe býva.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

O dva dni, keď som prišiel na izbu, zbadal som, že stratená obsadila posteľ na našej izbe a spala. Snažil som sa ju jemne zobudiť a vysvetliť jej, že toto nie je jej izba, ale stratená sa na mňa pozrela svojím zádumčivým pohľadom a nereagovala, spala ďalej.

Keď som sa zobudil asi okolo pol tretej v noci, zistil som, že stratená už v izbe nebola. Je to zaujímavé, ale o takomto čase si vždy spomenula, v ktorej izbe vlastne býva a tam sa aj presunula.

Nasledujúci deň mala stratená ďalšiu návštevu. Znovu svojho manžela. Ten na ňu kričal a chcel od nej heslo ku vkladným knižkám a ak som to správne pochopil, tak sa jej vyhrážal, že sa nepostará o jej dieťa z prvého manželstva a podobné záležitosti.

Skryť Vypnúť reklamu

Stratená na to nikdy nereagovala, iba sa smutne tvárila a pozerala do prázdna...

Na ďalší deň prišiel za stratenou brat so svojou manželkou a dohodli s ňou ďalšie náležitosti a veci súvisiace s jej dieťaťom.

Stratená vyzerala veľmi spokojne.

Ďalší večer som stratenú náhodou objavil v jednej prázdnej izbe. Stratená vyzerala, že spí.

Sestrička jej skúšala nahmatať pulz a ja som pochopil, že stratená nás opustila.

Bola veľmi nenápadná a nezaberala žiaden priestor, ale jej zádumčivý úsmev a pohľad zostane navždy v našich spomienkach....

Patrik Dvořák

Patrik Dvořák

Bloger 
  • Počet článkov:  22
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vždy treba mať dobrú náladu a vďaka nej vie byť život vždy veselý.Nepodliehajme panike. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu